25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odkrywają DNA, które zapobiega przedostawaniu się koronawirusa do ludzkich komórek

To odkrycie jest częścią wspólnego dochodzenia włoskiego Instytutu Technologii, Scuola Superiore Sant’Anna i Uniwersytetu Mediolańskiego (Europa Press)

COVID-19 jest wysoce zaraźliwym wirusem przenoszonym głównie przez unoszące się w powietrzu kropelki i charakteryzuje się szerokim zakresem uszkodzeń różnych ważnych narządów, w tym płuc, serca, naczyń krwionośnych, ośrodkowego układu nerwowego i jelit.

Wszystkie zidentyfikowane do tej pory różne warianty SARS-CoV-2 mają ten sam mechanizm infekcji, w którym pośredniczy szczytowe oddziaływanie glikoproteiny. Teraz nowa strategia dla Zatrzymaj infekcję i jej szybkie rozprzestrzenianie się między komórkami pochodzi z wspólna praca Wchodzić Włoski Instytut Technologii, Scuola Superiore Sant’Anna i Uniwersytet w Mediolanie, który właśnie ukazał się w magazynie badania farmakologiczne.

Efekty mogą być naprawdę ważne, ponieważ mogą prowadzić do testowania nowych metod leczenia, a zatem, jeśli badania postępują, stanowią alternatywę dla szczepionek zawierających przeciwciała monoklonalne z lekiem, który można przyjmować na dowolnym etapie choroby.

Zespół naukowców opracował precyzyjną technologię, która zapobiega przedostawaniu się wirusa SARS-CoV-2 do organizmu. We Włoszech został już zarejestrowany patent. Trzy grupy badawcze przeniosły swoją uwagę z charakterystyki wirusa na charakterystykę docelowej komórki ludzkiej.

Trzeba jeszcze przeprowadzić więcej badań, aby ocenić, czy wyniki badań laboratoryjnych mogą stać się częścią leczenia (Getty Images)
Trzeba jeszcze przeprowadzić więcej badań, aby ocenić, czy wyniki badań laboratoryjnych mogą stać się częścią leczenia (Getty Images)

Paolo Siana, profesor farmakologii na uniwersytecie w Mediolanie; Vincenzo Leonetti, profesor anestezjologii w Scuola Superiore Sant’Anna i Angelo Reggiani, farmakolog z Włoskiego Instytutu Technologii, rozpoczęli badania z wykorzystaniem strategii myślenia lateralnego.

Aby zostać zainfekowanym, SARS-CoV-2 musi wiązać się z białkiem znajdującym się na zewnątrz komórki gospodarza.. To białko nazywa się Lód 2Pełni rolę receptora dla wirusa i umożliwia mu wniknięcie do komórki. Zastanawiali się, czy to było właściwe Zdolność do zapobiegania postępowi infekcji niektórymi rodzajami SARS-CoV-2 poprzez maskowanie części receptora ACE2 (aminokwas o nazwie „K353”), którego wirus używa do wnikania do komórek organizmu..

READ  Analiza wpływu COVID-19, orbity szans i analiza profilu firmy - Sportlepsia

Zobacz z innej perspektywy

Naukowcy w wyniku swoich badań opatentowali pierwsze ogniwo tego, co może stać się lekiem, Oparta na wykorzystaniu aptameru DNA, czyli pojedynczej nici oligonukleotydów, zdolnych do specyficznego wiązania się z K353, co uniemożliwia osiągnięcie szczytu białka w jakimkolwiek koronawirusie, a tym samym zapobiega infekcji komórkowej. W skrócie: anulowanie zdolności wirusa do wchodzenia do komórek.

Aby zostać zainfekowanym, SARS-CoV-2 musi wiązać się z białkiem znajdującym się na zewnątrz komórki gospodarza.
Aby zostać zainfekowanym, SARS-CoV-2 musi wiązać się z białkiem znajdującym się na zewnątrz komórki gospodarza.

Zdaniem badaczy w swoim dokumencie stwierdzili „Dzięki temu badaniu będzie można się rozwijać”. Precyzyjne nowe podejście terapeutyczne do zapobiegania ciężkiej infekcji koronawirusem, bez stymulowania układu odpornościowego i powodowania poważnych skutków ubocznych”.

Na podstawie danych ujawnionych w badaniach lek może stworzyć rodzaj ochronnego ekranu, dzięki któremu Ukryj portal wirusów. W ten sposób, nie mogąc zainfekować komórki docelowej, wirus umiera. „Zidentyfikowaliśmy dwa typy aptamerów, które są w stanie skutecznie wiązać się z receptorami ACE2 i maskować je” – mówi Angelo Reggiani.

Dzięki aptamerom możliwe będzie zablokowanie drzwi dostępu wirusa (K353), który zawarty jest w białku ACE2. „Aptamery nie wchodzą do jądra komórkowego i nie mogą wchodzić w interakcje z naszym DNA” – kontynuuje Reggiani.

Aby przeprowadzić badania, specjaliści odtworzyli na komputerze fragment ACE2 zawierający K353 i przeprowadzili badanie laboratoryjne milionów aptamerów (lub sztucznie wytworzonych fragmentów DNA), znajdując dwa, które dobrze wiążą się z tym regionem ACE2. obecność wirusa.

„Przeprowadziliśmy badanie na liniach komórkowych”, kontynuuje Reggiani, „najpierw używając kawałka kolczastego białka, a następnie rozwijając w komórkach infekcję koronawirusem”. Wyniki pokazały, że wyjściowa idea jest słuszna: Dzięki aptamerom wirus nie dołączył do komórek i nie znalazł tego, co wiedzieliśmy o bramce jako K353″.

„Dużą zaletą jest to, że aptamer jest niezależny od obecności mutacji, dzięki czemu może działać ze wszystkimi wariantami” – wyjaśniają naukowcy.

Kolejny krok dla naukowców do opracowania nowej metody leczenia COVID-19. Wymaga to dwóch etapów. Pierwszym z nich jest znalezienie formuły, która pozwoli lekowi dotrzeć tam, gdzie musi działać.. „Aptamery raz wprowadzone do krwi są bardzo niestabilne, dlatego należy zapobiegać ich zepsuciu” – analizuje specjalista.

READ  Wpływ estetyki na nasze samopoczucie emocjonalne

Drugim etapem będzie potwierdzenie, że to potencjalne leczenie nie jest toksyczne dla ludzi. „Wiemy, że aptamery nie są immunogenne, to znaczy nie wywołują odpowiedzi immunologicznej, ale nie możemy z góry przewidzieć, czy jako substancja chemiczna mogą powodować skutki uboczne” – dodał.

Istotnym faktem jest to, że w ramach tego rozwoju badań nie chodzi o zmienne. „chłostaćDużą zaletą jest to, że aptamer jest niezależny od obecności mutacji, dzięki czemu może pracować ze wszystkimi wariantami. W rzeczywistości mutacje nie wskazują drzwi wejściowych do komórki. Teoretycznie lek może być skuteczny przeciwko każdemu rodzajowi koronawirusa, który wykorzystuje białko kolce do infekowania ludzkich komórek za pośrednictwem receptora ACE2.

Czytaj: