11 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odkryj skuteczny lek na chorobę Alzheimera w miażdżycy

Tokio, 24 grudnia (EFE). Naukowcy z japońskiego Uniwersytetu Yamagata ogłosili w piątek, że odkryli, że opracowywany lek na chorobę Alzheimera jest również skuteczny w potencjalnym leczeniu stwardnienia zanikowego bocznego (ALS).

Według fundacji eksperymentalny lek okazał się być w stanie powstrzymać nieprawidłowe zbijanie się białka powiązanego z przyczynami chorób neurodegeneracyjnych.


-reklamy-

Obecnie istnieje kilka metod leczenia, które spowalniają postęp choroby, ale ten lek będący w fazie rozwoju będzie pierwszym, który będzie działał bezpośrednio na gromadzenie się białka w mózgu i rdzeniu kręgowym, według dyrektora Centrum Badawczego ALS w Szpitalu Narodowym Yamagata. . Takeo Kato.

Stwardnienie zanikowe boczne jest chorobą neurologiczną o nieznanym pochodzeniu, w większości przypadków charakteryzującą się wysoką śmiertelnością, która powoduje postępujący paraliż mięśni i charakteryzuje się nieprawidłową akumulacją białka ubikwityny w zajętych neuronach ruchowych.

Podczas swoich badań zespołowi japońskich naukowców udało się powstrzymać akumulację tego białka u hodowanych w laboratorium myszy z ALS poprzez podanie eksperymentalnego leku, zgodnie ze szczegółami śledztwa opracowanymi przez lokalną agencję informacyjną Kyodo.


-reklamy-

Eksperymenty przeprowadzono na myszach z dziedzicznym ALS, który jest najrzadszy, więc teraz przejdziemy do badania skuteczności leku u osób z okresowym ALS, który jest najczęstszy.

Naukowcy mają nadzieję, że skomentują wyniki badania klinicznego na pacjentach w 2024 roku, na ich drodze do znalezienia leczenia tej niebezpiecznej choroby, która dotyka prawie 5 na 100 000 ludzi na całym świecie.

Podobnie jak ALS, uważa się, że choroba Alzheimera, najczęstsza forma demencji, jest spowodowana nieprawidłowym gromadzeniem się w mózgu beta-amyloidu (kluczowego peptydu w jego rozwoju) i innych nieprawidłowych białek, dlatego wiele badanych leków jest szukanie sposobów rozwiązania tego problemu.

READ  Akademie inżynierskie, naukowe i medyczne