22 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odkrycie obalające rzekome pochodzenie zwierzęcia pojawia się jedynie w legendach

Odkrycie obalające rzekome pochodzenie zwierzęcia pojawia się jedynie w legendach

Teoria ta, zaproponowana trzydzieści lat temu, sugerowała, że ​​scytyjscy poszukiwacze złota w Azji Środkowej znaleźli te skamieniałości, co dało początek mitowi o latającym zwierzęciu. Coś podobnego dzieje się ze smokami, ponieważ wyjaśnienie ich pochodzenia wiąże się również ze skamielinami dinozaurów.

Odkrycie, któremu zaprzecza legenda

proceratops.jpg

Odkrycie zaprzecza pochodzeniu legendy.

Jednak zespół paleontologów kierowany przez Marka Whittona i Richarda Heniga przeprowadził wszechstronną analizę, która podważa tę hipotezę. Ich badania ujawniają kilka niespójności, które podają w wątpliwość związek między gryfami a dinozaurami.

Po pierwsze, w pobliżu złóż złota nie znaleziono skamieniałości Protoceratopsa, co przeczy rzekomemu powiązaniu z górnikami. Co więcej, chronologia nie jest zgodna, ponieważ przedstawienia gryfów w Morzu Śródziemnym pochodzą sprzed wszelkich możliwych stuleci. Odkrycie Dinozaury w Azji Środkowej.

Na koniec badacze zwracają uwagę, że gryfy i dinozaury, takie jak Protoceratops, miały niewiele wspólnych cech poza czterema kończynami i dziobem.

► Możesz być zainteresowany: Niezwykłe odkrycie rośliny, która może leczyć gorączkę denga

Na chwilę obecną nie ma nowych teorii

Skamieniałość.jpg

Skamieniałości nie wyjaśniają pochodzenia wszystkich mitycznych potworów.

Skamieniałości nie wyjaśniają pochodzenia wszystkich mitycznych potworów.

Badanie to podkreśla znaczenie oparcia teorii paleontologicznych na solidnych dowodach. „Nie wszystkie mityczne stworzenia wymagają wyjaśnień opartych na skamieniałościach” – podkreśla Wheaton.

„Wszystko w pochodzeniu gryfów jest zgodne z ich tradycyjną interpretacją jako fantastycznych zwierząt, tak samo jak cały ich wygląd tłumaczy się tym, że są chimerami wielkich kotów i ptaków drapieżnych” – wyjaśnia naukowiec.

Naukowcy sugerują, że gryfy mogą być tworami czysto wyimaginowanymi. Najstarsze znane przedstawienie pochodzi z 3000 roku p.n.e. w Mezopotamii, na długo przed jakimkolwiek innym Odkrycie Udokumentowane wykopaliska.

READ  Nintendo Switch przekroczy już 90 milionów sprzedanych konsol: w porównaniu z PS5, Xbox Series i nie tylko - Nintenderos