24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odkąd ogłoszono sprzedaż banku, Citi stracił prawie bilion pesos

Odkąd ogłoszono sprzedaż banku, Citi stracił prawie bilion pesos

Jest uważany za jeden z największych banków w kraju Zjednoczone państwoI Miasto Stracił prawie 1 miliard pesos w ciągu ostatnich 16 miesięcy.

Od 11 stycznia ubiegłego roku wystawił go na sprzedaż panamaxAmerykański gigant stracił jedną trzecią swojej wartości z giełdy Nowy JorkWedług informacji otrzymanych od agencji Bloomberg.

Jego działania zgromadziły ok 34% straty Do czwartku, dzień po tym, jak ogłosił, że rezygnuje z próby bezpośredniej sprzedaży banku Niemiecki Lariadrugi najbogatszy człowiek w Meksyku.

Przeczytaj także A teraz, czy nadchodzi Banamex del Bienestar?

Raczej firma, którą prowadzi Jane Fraser Będziesz szukać miejsca panamax na giełdzie w drodze pierwszej oferty publicznej (Subskrypcja) w roku 2025, po wygaśnięciu sześcioletniej kadencji prezydenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora.

Przed ogłoszeniem zamiaru sprzedaży On Narodowy Bank MeksykuWartość rynkowa akcji Citi sięgnęła 131 miliardów dolarów, ale wczoraj zamknęła się na poziomie 86 miliardów dolarów.

Oznacza to stratę w wysokości 45 miliardów dolarów Wartość rynkowaponad sześć razy więcej niż 7,1 miliarda dolarów, o które twierdził, że poprosił o 80% swojej działalności detalicznej w Meksyku.

Biorąc pod uwagę Kurs wymiany Średnio za ostatnie 16 miesięcy spadek na giełdzie odpowiada równowartości 890 miliardów pesos.

Przeczytaj także Jeśli nie kupisz Grupo México Banamex, rząd federalny ujawni AMLO

Kapitalizacja rynkowa odnosi się do całkowitej wartości rynkowej wszystkich akcji spółki, która jest obliczana poprzez pomnożenie ceny papieru wartościowego przez całkowitą liczbę znajdujących się w obrocie.

już grupa równa mniej niż Inni amerykańscy giganci, tacy jak Goldman Sachs czy Wells Fargo, którzy jeszcze przed wystawieniem firmy na sprzedaż mieli kapitalizację porównywalną z Citi. Najstarsza instytucja bankowa który nadal działa w Meksyku.

Goldman Sachs W czwartek był wart 110 miliardów dolarów, ale na początku 2022 roku był wart 127 miliardów dolarów. ze swojej strony, Wellsa Fargo Ma 155 miliardów po tym, jak 16 miesięcy temu zanotował 230 miliardów.

READ  Walmart ma prawie 50% zniżki na tę „zasłużoną dla klasy wyższej” sofę sypialną

Rada Stabilności Finansowej Zjednoczone państwo Ci giganci bankowi są klasyfikowani jako systemowo ważni, co oznacza, że ​​są zbyt wielcy, aby upaść, ponieważ ich upadek wywołałby kryzys finansowy.

Zaledwie 22 lata temu, w maju 2001 r., Miasto Kupujący panamax Za 12 tysięcy 500 milionów dolarów, równowartość 9,14 pesos za dolara, czyli około 114 miliardów pesos.

przypuszczam Miasto Sprzedali panamax Po cenie 7 tysięcy 100 milionów dolarów, biorąc pod uwagę kurs z piątku Transakcja będzie opiewać na 126 miliardów pesos po aktualnych cenach.

Jeśli jednak odejmiemy skumulowana inflacja Od tego czasu, według bieżących cen, wartość operacji 22 lata temu wyniosłaby 295 miliardów pesos, ponad dwukrotnie więcej niż obecnie.

Należy zaznaczyć, że Citi planował sprzedaż tylko części swoich usług bankowości detalicznej i biznesowej, przy jednoczesnym utrzymaniu usług bankowości instytucjonalnej skierowanych do dużych klientów.

Przeczytaj także Laria: Banamex: Co stanie się z moimi kontami i kredytami oraz co się stanie, zanim bank zostanie sprzedany na giełdzie?

Zapisz się tutaj Aby otrzymywać nasze biuletyny z codziennymi wiadomościami, opiniami i wieloma innymi opcjami bezpośrednio na swój adres e-mail.

magnetowid / mk