27 września, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oddają hołd Elenie Poniatowskiej i Sergio Bidolowi w Polsce

The Ambasada Meksyku w Polsce uruchomiona”Miesiąc Meksyku w Hotelu Bristol”, jedno z najbardziej znanych miejsc Warszawa Niedobitek II wojna światowa Od tego czasu stanowi centralną oś życia kulturalnego i intelektualnego Polska.

Przez cały wrzesień prowadzone były zarówno działania kulturalne, jak i gastronomiczne promujące Meksyk i jego kulturę, w tym hołd dla meksykańskich pisarzy Eliny Poniatowskiej i Sergio Bidol pod tytułem „Cud Meksyku w Polsce”.

Wydarzeniu poświęcono złote klamki z imionami meksykańskich pisarzy, które zostaną zamontowane na ścianach specjalnych gości hotelu.

Podczas wydarzenia 8 września ambasador Meksyku w Polsce Juan Sandoval wygłosił przemówienie chwalące dwóch pisarzy, którzy poznali się w 1965 roku podczas pobytu w hotelu w Bristolu.

„Oboje, kumple pisarzy w pełnym szkoleniu, wychowani w wielkości i bogactwie literackim, historie naszych bohaterów splatają się w tym miejscu, w którym się znajdujemy, gdy odkrywamy wyjątkową tożsamość, którą nadała im Polska w 1965 roku”. powiedział ambasador.

Elena Poniatowska i Sergio Bitol. (Dzięki: Specjalne)

I dodał: „Magiczny realizm w Ameryce Łacińskiej wykracza poza literaturę, można powiedzieć, że jest częścią naszego życia. Jako dowód mamy zamiar przejść do magicznego epizodu, który miał miejsce w tym hotelu w maju 1965 r.; Nagroda Cervantesa , zwany „Noblem języka hiszpańskiego”, to uniwersalne spotkanie Meksyku. Będziemy je pamiętać. Pidol dostał go w 2005 roku, a Poniatowska w 2013 roku. To magiczne spotkanie w Warszawie, dwóch Meksykanów o bardzo różnym pochodzeniu, ale łączyło ich głębokie Tożsamość Meksyku, ich wielka przyjaźń, wzajemny podziw, miłość do literatury i Polski i jej zjednoczenia przez pociąg do obywateli.

Sandoval zwrócił uwagę, że spotkanie w Bristolu w 1965 r. było „wydarzeniem, którego nie można pominąć w 95-leciu dwustronnych stosunków między Meksykiem a Polską, które będą upamiętnione w 2023 r.” i że właśnie tym wydarzeniem rozpoczęły się obchody.

Ze swojej strony Elena Poniatowska wysłała film, w którym opisała swój pobyt w Warszawie. Wydarzenie uświetnił występ meksykańskiej muzyki sopranistki Alejandriny Vázquez i pianisty Adama Mikołaja Kostzijewskiego oraz otwarcie wystawy fotograficznej „Elena Poniatowska i Sergio Pidol”. Dziedzictwo literackie Meksyku w Polsce”.

Hołd zakończyła kolacja zaprojektowana przez meksykańskiego szefa kuchni Daniela Ovadię, który wyjaśnił znaczenie swoich innowacyjnych dań i składników, które Meksyk dał światu oraz jego wkład w rozwój kulinarnego dziedzictwa innych krajów.

READ  Tak malowano ambasadora Rosji w Polsce na czerwono