30 maja, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Obraz CGI Ranma 1/2 ożywia nadzieje fanów – Kudasai

Z pewnością niejednokrotnie czytałem powszechną krytykę anime polegającą na animacji CGI w niektórych sekcjach projektu. CGI (Computer Generated Image) oznacza po prostu animację generowaną przez komputer, 2D lub 3D, a nie wykonywaną ręcznie. Technologie zostały tak udoskonalone, że CGI jest dziś praktycznie wszędzie. Aby anime było CGI, nie musi być 3D. Wiele osób ogląda animację 2D, nie wiedząc, że jest generowana komputerowo, czyli jest to CGI.

Istnieje kilka zalet wyboru CGI w porównaniu z tradycyjną animacją, z których głównymi są znacznie niższe koszty, krótszy czas produkcji i znacznie mniejszy nakład pracy wymagany do produkcji. Jasne, użycie CGI to sposób na ułatwienie pracy animatorom (należy zaznaczyć, że nadal rysują, ale już na komputerze), ale nie wszyscy fani to akceptują.

To, co jest często krytykowane, to 3DCG, czyli „animacja generowana komputerowo 3D”. Ogólnie rzecz biorąc, 3DCG jest używane bez świadomości widza, zwłaszcza w scenariuszach z użyciem stosunkowo szybkiej kamery, na przykład w walce. Zamiast robić wiele klatek ze zmianami scen, po prostu tworzysz scenę 3D, nakładasz ciągłą animację walki i po prostu zajmujesz się przesuwaniem kamery w obrębie samej sceny.

Z drugiej strony 3DCG obejmuje również projekty takie jak potworyI Houseki no kuni I Panika w trygoniejest powszechnie akceptowany jako „wybitna praca” 3DCG. Ale ten styl animacji miał więcej błędów niż sukcesów i właśnie z powodu tego tła fani automatycznie odrzucają każdy projekt animowany w ten sposób, nie dając mu szansy.

Ale użytkownik TwitteraMoja mamaOstatnio trendem stało się prezentowanie animacji 3D tam, gdzie się pojawiają Walka między Ranmą a Szamponempoza przywilejem Ranma 1/2. Jeśli dobrze się przyjrzymy, zobaczymy, że scena jest zaprojektowana w 3DCG, a wszystkie animacje walki to CGI. Wynik był naprawdę zaskakujący i dał coś do omówienia:

READ  Pochodząca z Bali Sofia Rivera Torres podkręca atmosferę w obcisłym pomarańczowym bikini

Oczywiście fora opinii w Japonii nie pozostawały daleko w tyle:

  • «O mój Boże, czy to jest animacja 3D? Nie mogę uwierzyć!».
  • «niesamowity!».
  • «Kiedy zobaczyłem, że to Ranma 1/2, poczułem nostalgię. Wtedy zobaczyłem hashtag „#b3d”. Co oznacza, że ​​zrobili to w 3D i przez Blendera. Jestem zszokowany!».
  • «Czy jest to prawidłowe użycie 3D w animacji? niesamowity!».
  • «Jakość końcowego produktu jest niesamowita, znacznie lepsza niż niektóre z obecnych wielomilionowych produkcji.».
  • «Jestem zdumiony faktem, że nie zdajecie sobie sprawy, że istnieją animacje 3D. Zawsze uważałem, że właściwym zastosowaniem 3D jest połączenie go z 2D».
  • «Nie mogę uwierzyć, że to jest w 3D, to jest niesamowite».
  • «Teraz bardziej niż kiedykolwiek nie mogę się doczekać remake’u Ranma 1/2!».

fontanna: otakumo