30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Obejrzyj dziś wieczorem niesamowity pokaz 5 planet w pobliżu księżyca – naucz mnie o nauce

Niedługo odbędzie się wielka parada planetarna. (Zdjęcie: Star Walk 2).

Dzisiejsza noc może być najlepsza do oglądania Niesamowite ustawienie planety która ma miejsce w czerwcu. Dziś wieczorem będziecie mogli zobaczyć wspaniały pokaz planetarny obok księżyca. Na niebie pojawi się pięć planet i nie potrzebujesz nawet teleskopu, aby je zobaczyć.

O której godzinie zobaczyć Paradę Planetarium? Księżyc pojawia się jako pierwszy około północy. Od 1:00 planety zaczną się wznosić: zaczynając od Saturna, około 1:00 czasu lokalnego; Jowisza można zobaczyć od 3:00 nad ranem; Mars wznosi się za gazowym gigantem około 3:20 rano. Podąża za Wenus o 5:30 i wreszcie na Merkurego przed wschodem słońca (5:45).

Ponieważ Merkury odchodzi ostatni, trudniej jest go również zobaczyć. Poza tym nie jest najjaśniejszy i pojawia się tuż przed wschodem słońca. Z tego powodu skorzystaj z połowy czerwca, kiedy Merkury pojawia się wcześniej. Dziś wieczorem, 16 czerwca Merkury znajdzie się w swojej najbardziej wysuniętej na zachód elongacji. według niebaMerkury osiąga maksymalne wydłużenie na zachód 23,2 stopnia względem Słońca. To najlepszy czas, aby zobaczyć Merkurego w najwyższym punkcie nad horyzontem na porannym niebie.

Jak i w jakim kierunku widzisz? Aby cieszyć się wydarzeniem, wystarczy spojrzeć w niebo przed świtem w kierunku Wschód i południowy wschód. widać z GdziekolwiekChociaż musisz wziąć pod uwagę warunki pogodowe: potrzebujesz czystego nieba i wolnego od światła, aby cieszyć się nim w pełni. Weź również pod uwagę trajektorię ciał niebieskich, czas i miejsce ich odejścia, możesz pomóc programem lub aplikacją mobilną. Tutaj masz długą listę aplikacji dla miłośników astronomii.

Jaki jest skład lub parada planet? Planety w rzeczywistości nie są ustawione w jednej linii w przestrzeni, co oznacza, że ​​gdybyś widział je „nad” Układu Słonecznego, wydawałyby się rozrzucone. Jednak obserwatorom naziemnym wydaje się, że są blisko siebie. Od czasu do czasu względna pozycja gwiazd na niebie jest pokazywana w linii z ziemią, dzięki czemu można narysować między nimi linię. Jak wspomnieliśmy, robi to tylko nasza perspektywa i rzadko zdarza się to w przypadku wielu planet.

READ  8 nowych aplikacji w ostatnich tygodniach, które zalecamy wypróbować

Według StarWalka Chociaż „parada planet” nie jest oficjalnym terminem, często używa się go powszechnie Rodzaje spacerów planetarnych:

  • Parada Małej Planety – 3 planety.
  • Parada Małej Planety – 4 planety.
  • Wielka procesja planet – 5 lub 6 planet.
  • Kompletna (duża) parada planet – wszystkie planety Układu Słonecznego (+ czasami Pluton).

Na imprezie nie zabraknie również Neptuna i Urana. Różnica polega na tym, że planet tych nie widać gołym okiem. Jeśli masz sprzęt obserwacyjny, taki jak odpowiedni teleskop, możesz spróbować go uchwycić. Użyj oprogramowania lub aplikacji mobilnej, aby je zlokalizować.

Ustawienie pięciu planet widocznych bez pomocy teleskopów jest bardzo rzadkie, ostatni raz miało to miejsce w 2020 roku, a wcześniej w 2016 i 2005 roku. Nie chcesz przegapić tej okazji. czyste niebo!

Dziel się wiedzą, dziel się wiedzą.