6 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Obawy związane z hospitalizacją nieletnich z powodu Omicron

Nowy Jork. – W trakcie uderzenia zmienna omikronowaNarasta niepokojący trend: hospitalizacja nieletnich w przypadku COVID-19.

Tak jest w przypadku Nowy Jork Oparte na Francja. W amerykańskim stanie Departament Zdrowia powiedział, że ściśle monitoruje „tendencję wzrostową w hospitalizacjach dzieci związanych z Covid-19”.

„Największy wzrost dotyczy Nowego Jorku, gdzie dochody wzrosły czterokrotnie” w okresie od 5 do 19 grudnia, poinformował lokalny samorząd w opublikowanym w piątek oświadczeniu. Połowa tego dochodu przypada na dzieci poniżej piątego roku życia, które nie osiągnęły jeszcze wieku szczepień.

Przeczytaj także: Pandemia ponownie nadała tempo nauce w 2021 r.

Liczba przypadków Covid-19 nadal dramatycznie wzrasta w Stanach Zjednoczonych z powodu rozprzestrzeniania się wariantu omicron, średnio ponad 175 000 nowych infekcji dziennie w zeszłym tygodniu, zgodnie z niedzielnymi danymi. Center for Disease Control, główna federalna agencja zdrowia publicznego

Niepokój budzi również niedobór testów na Covid-19 w Stanach Zjednoczonych, co zbiega się ze szczególnie dużym zapotrzebowaniem na testy, zwłaszcza na zestawy wykonywane w domu, z okazji końca wakacji. „Jednym z problemów jest to, że [las pruebas] „Do stycznia nie będzie on w pełni dostępny dla wszystkich” – powiedział wczoraj lekarz. Antoniego Faucia, Doradca biały Dom w walce z epidemią.

We Francji spotykasz się Piąta fala wirusa koronowego W sobotę przekroczono próg 100 000 zachorowań dziennie, a grupa pracowników służby zdrowia opublikowała kontrowersyjny list wzywający do odroczenia powrotu do szkół zaplanowanych na 3 stycznia 2022 r., do czasu, gdy infekcja spadnie do poziomu uznawanego za bezpieczny. (Obecnie jest to około 650 przypadków na 100 000 mieszkańców, znacznie mniej niż 200 od poziomu uznawanego za bezpieczny). 50 pracowników służby zdrowia argumentowało, że zapobiegnie to zaostrzeniu przez nową falę Covid „bezprecedensowego wzrostu” wieloukładowego zespołu zapalnego wśród młodych ludzi.

READ  „Triumf demokracji”: AMLO świętuje zwycięstwo Gabriela Borka, prezydenta-elekta Chile

Przeczytaj także: Australia odnotowuje pierwszą śmierć z Omicron

I ubolewali, że hospitalizacje dzieci już przekroczyły poprzednie fale, z ponad 800 z tych poniżej 10 lat, podczas gdy liczba nastolatków wynosi 300, „liczby, które nie przestają rosnąć”. Dziś zaplanowane jest posiedzenie gabinetu, na którym ma zostać zaproponowane nowe zasady, które powstrzymają rozprzestrzenianie się wirusa.

Micron nadal wpływa na podróże. Łącznie w długi weekend linie lotnicze odwołały około 7900 lotów na całym świecie urodziny. Tylko wczoraj 2200 zostało odwołanych, według FlightAware. Kolejnych 7200 spóźnia się.