30 maja, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

O której godzinie można zobaczyć zaćmienie w Meksyku?

ten Zaćmienie Księżyca Kto to jest 15 maja można zobaczyć w Meksyk. Znajduje się wokół całkowite zaćmienie Księżyca, podczas którego staje się matowy i stopniowo zmienia kolor na miedziany. Z tego powodu jest również znany jako krwawy księżyc.

Zaćmienia Księżyca można zobaczyć w Ameryce Południowej i Środkowej, a także we wschodniej części Ameryki Północnej oraz niektórych obszarach Europy i Afryki.

Kiedy zobaczyć zaćmienie Księżyca w Meksyku?

w Meksyku Zaćmienie Księżyca Zaczyna się o 20:32 w najbliższą niedzielę 15 maja. Według obliczeń wykonanych w NASA. w tym samym czasie całkowite zaćmienie Będzie obserwowany o 22:29 i maksymalny punkt Będzie 23:11.

Universum przygotowało specjalny dzień w niedzielę 15 maja w ramach przygotowań do tego astronomicznego wydarzenia, podczas którego będzie można również obserwować zaćmienie za pomocą teleskopów.

Co dzieje się podczas zaćmienia Księżyca lub krwawego księżyca?

Całkowite zaćmienia Księżyca zwykle występują dwa razy w roku, kiedy Słońce, Ziemia i Księżyc są w idealnej linii, a Księżyc jest w swojej pełnej fazie.

Zatapiając się w cieniu Ziemi, księżyc traci swoją biel. Ale nadal jest widoczny, ponieważ promienie słoneczne, odchylane przez Ziemię, nadal docierają do niego przez „załamanie atmosferyczne”, wyjaśnia AFP Florent Delively z Obserwatorium Paris-PSL.

Podczas zaćmienia Ziemia może oświetlić księżyc jedynie kierując jego czerwone promienie”.

Zjawisko to można zobaczyć gołym okiem i przy czystym niebie, które jest bardzo jasne.

Zaćmienie będzie trwało około pięciu godzin, aw swojej całkowitej fazie – kiedy gwiazda zostanie całkowicie zakryta cieniem Ziemi – nieco ponad godzinę.

Florent Delively wspomina, że ​​zaćmienie Księżyca umożliwiło udowodnienie „od czasów starożytnych”, że Ziemia jest okrągła.

Na dysku księżycowym granica między strefą cienia a częścią oświetloną przez Słońce jest lekko zakrzywiona: jest to projekcja obrotu Ziemi ”.

Kiedy nastąpi następne zaćmienie Księżyca?

READ  Jeśli masz smartfon Xiaomi, nie aktualizuj do MIUI 13

Następne całkowite zaćmienie Księżyca nastąpi w listopadzie na środkowym Pacyfiku.

Znajdź dokładne informacje o mieście Meksyk na komunikacja społeczna.

Czy masz zamiar podjąć działanie? Sprawdź koszty i wymagania tutaj.

*

on szedł