5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowy typ Covid został znaleziony we Francji; Władze monitorują infekcję

Nowy rodzaj covid Został zauważony kilka tygodni temu w miejscowości Banalek w regionie francuskim.

Francuskie władze ds. zdrowia informują o Znajdź tego nowego covida.

Według lokalnych mediów, nowa zmienna ma nazwę b 1. XOP 1.640 Do tej pory zidentyfikowano go u co najmniej 24 osób ze szkoły w regionie Bretanii.

W tej chwili nie wiadomo, czy ta nowa alternatywa stwarza większe ryzyko infekcji, czy też będzie stanowić inny problem zdrowotny.

Władze francuskie zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą i od końca października nie zgłoszono żadnego innego przypadku tego nowego gatunku; Eksperci jednak stale czuwają.

zatrudnienie Wielka Brytania również odnotowała niektóre Przypadki tego wariantu pozostają w pogotowiu, aby szczegółowo zbadać ten wariant, tak aby władze poddały pod nadzór B.1.640 jako alternatywę.

Zmienna z dziwnymi mutacjami

Według profesora Cyrila Cohena z Uniwersytetu Bar Ilan, wariant francuski ma pewne cechy wyróżniające go od innych zarejestrowanych na świecie wariantów, takich jak delta.

W danych zebranych przez Poczta Jerozolimska, ekspert zauważa, że ​​nowy wariant ma mutacje, takie jak te, które powodują niektóre delecje białka szczytowego, które jest odpowiedzialne za przyklejanie się do ludzkiej komórki.

W tej chwili nie wiadomo, czy mutacje sprawią, że ten wariant będzie mniej czy bardziej zaraźliwy.

Emp

READ  Rosja przekroczyła maksymalny szczyt od początku epidemii z 41 000 przypadków w ciągu 24 godzin. Śledź mapę w czasie rzeczywistym