28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowe stypendium pomoże potrzebującym finansowo czarnym studentom medycyny

Biorąc pod uwagę, że liczba czarnoskórych studentów medycyny i czarnoskórych lekarzy w całym kraju jest bardzo mała, Leonard i Louise Reggio dokładają wszelkich starań, aby rozwiązać ten problem.

14 grudnia ogłoszono, że para przekazała 5,6 miliona dolarów Weill Cornell Medical College na stworzenie stypendium dla potrzebujących finansowo czarnych studentów medycyny.

Stypendium Holcomb-Riggio nosi imię dr Kevina Holcomba, prodziekana ds. Przyjęć i profesora położnictwa klinicznego i ginekologii, i będzie nagradzać co roku dwoje studentów, pokrywając pełny koszt przyjęcia na wszystkie cztery lata studiów.

„To stypendium to mała kropla w ogromnym oceanie. Mamy jednak nadzieję, że inni zobaczą, co robimy i powiedzą: „To fajny pomysł”. Chcielibyśmy się przyłączyć” lub „Chcielibyśmy to zrobić sami”, powiedział Reggio w komunikacie prasowym.

Stypendium ma na celu zwiększenie liczby czarnoskórych lekarzy w czarnych społecznościach i ostatecznie pomoże zmniejszyć dysproporcje zdrowotne, które dotknęły społeczności kolorowe, szczególnie w ostatnich czasach z powodu pandemii COVID.19.

jak Dane za 2019 r. Z Association of American Medical Colleges tylko 5% lekarzy praktykujących w Stanach Zjednoczonych to osoby czarnoskóre lub Afroamerykanie. Udowodniono, że niedobór czarnych lekarzy w czarnych społecznościach ma tragiczne konsekwencje.

„Niedostateczna reprezentacja czarnych lekarzy jest krytycznym czynnikiem w rosnącym obciążeniu chorobami, które obserwujemy w czarnej społeczności” – powiedział dr Holcomb. „Reggio i ja zdaliśmy sobie sprawę, że to nie jest kwestia altruizmu: to sprawa życia i śmierci”.

Dr Augustine M. Wyeliminuj dysproporcje zdrowotne i popraw jakość życia.

„Różnorodność i rozszerzenie są nierozerwalnie związane z tym stypendium, demonstrując siłę tego, co możemy zrobić, gdy spotykamy się jako społeczność” – powiedział.

Nowa dotacja jest częścią akcji zbierania funduszy w Weill Cornell Medicine Zmieniamy medycynęi Został uruchomiony w zeszłym roku, aby wzmocnić i zsynchronizować misje korporacyjne związane z opieką, odkrywaniem i edukacją.

READ  Zagadka wizualna: Gdzie jest zegar w kuchni?

To przyczynia się do wieloletniego zaangażowania Riggio w sprawiedliwość społeczną, równość, różnorodność, rzecznictwo i filantropię.

„Jeśli masz przewagę, daj ją komuś innemu. Oddaj” – powiedział Reggio. „Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie życia, a będąc lekarzem nie tylko ratujesz życie, ale je poprawiasz”.