14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowe pęknięcia w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ujawniają pogorszenie się rosyjskiego sektora

Niedawny widok Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przedstawiający huragan Ida.

Niedawny widok Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przedstawiający huragan Ida.
zdjęcie: NASA.

Nowo odkryte pęknięcia w byłym rosyjskim module Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS, or JEST Według wysokiego rangą rosyjskiego urzędnika ds. kosmosu. Jest to ostatnia z serii niepowodzeń, ponieważ Rosja rozważa swoją przyszłość na pozycji orbitalnej.

„Pęknięcia na powierzchni zostały znalezione w niektórych miejscach statku kosmicznego Zarya” – powiedział agencji informacyjnej RIA Władimir Sołowiow, dyrektor lotu rosyjskiej części Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Reuters. „To zła rzecz i sugeruje, że z czasem pęknięcia zaczną się rozprzestrzeniać”.

Nie wiadomo, czy szczeliny odkryte przez rosyjskich kosmonautów spowodowały wyciek tlenu w kosmos. Zarya, czyli Functional Cargo Block (FGB), była pierwszą sekcją Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która dotarła na orbitę, wystrzelona 20 listopada 1998 roku. Jednostka ma 12,6 metra długości i 4,1 metra szerokości.

Jednostka Zarya wkrótce po jej uruchomieniu w 1998 roku.

Jednostka Zarya wkrótce po jej uruchomieniu w 1998 roku.
zdjęcie: NASA.

Sołowiow zachować ostrożność W przeszłości o starzejącej się części rosyjskiej, mówiąc, że niektóre podzespoły wymagają pilnej wymiany i że Roskosmos powinien spodziewać się „powodzi” zepsutego sprzętu po 2025 r. Sołowjow to były radziecki kosmonauta, który w swojej karierze spędził w kosmosie prawie 362 dni, a obecnie zajmuje wysokie stanowisko inżyniera w rosyjskiej firmie rakietowej Energia.

Roscosmos ma obecnie do czynienia z ciągłym strumieniem problemów technicznych związanych z Międzynarodową Stacją Kosmiczną.

Była to rosyjska część jak szwajcarski ser i jej wiele dziur, tworząc serię irytujących, ale nie śmiertelnych przecieków powietrza. Niewielki wyciek powietrza datowany na wrzesień 2019 w końcu Naprawic W marcu 2021, ale się pojawił Kolejny wyciek W jednostce serwisowej Zvezda w lipcu 2021 r. W sierpniu 2018 r. natrafiono na wyciek powietrza ze statku kosmicznego Sojuz MS-09 zadokowanego na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a rosyjscy urzędnicy przypisali przyczynę hipotetyczny produkcja lub sabotaż (Ta historia stała się ostatnio trochę trudna, ponieważ rosyjskie media oskarżyły astronautę NASA o celowe kopanie dziury). a zepsuta toaleta Wadliwy system zaopatrzenia w tlen to jeden z ostatnich problemów w rosyjskiej części. Nie wspominając o nowo przybyłej jednostce Nauka, która to zrobiła Że IEE się odwrócił Nieoczekiwanie 1,5 raza po tym, jak niespodziewanie zwolniła swoją wypłatę.

Rosyjski wicepremier Jurij Borysow oświadczył, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna minęła termin ważności, a jej obecny status „pozostawia wiele do życzenia”, według agencji prasowej. Ria w kwietniu. Przyszłość Rosji z Międzynarodową Stacją Kosmiczną jest niejasna, ponieważ kraj ten zagroził zerwaniem współpracy międzynarodowej do 2025 roku. ChinyRosja mogłaby zbudować własną stację kosmiczną. W rzeczywistości, jak BBCDmitrij Rogozin, dyrektor Roskosmosu, powiedział, że pierwsza podstawowa jednostka nowej rosyjskiej stacji kosmicznej jest już w fazie rozwoju.

Nie jestem typem sentymentalnym, ale myślę, że szkoda, że ​​Rosjanie wyjeżdżają. Kosmos jest jednym z nielicznych miejsc, w których Amerykanie i Rosjanie na przestrzeni lat znacząco współpracowali, pomimo różnic politycznych. Jednak biorąc pod uwagę opłakany stan sektora rosyjskiego, może to być przesądzony.

READ  Erupcja wulkanu na Islandii, na żywo: aktualności i najświeższe informacje