28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowe oficjalne części Apple są tak drogie, że w niektórych przypadkach najlepiej oddać telefon do naprawy

To jest zestaw narzędzi Apple, który możesz wypożyczyć

To jest zestaw narzędzi Apple, który możesz wypożyczyć
zdjęcie: Samoobsługowy warsztat naprawczy

Nowe europejskie i amerykańskie propozycje dotyczące prawa do naprawy skłoniły producentów takich jak Apple do pierwszej sprzedaży Oryginalne części zamienne do Twoich urządzeń Z narzędziami do zmiany w domu.

Apple uruchomił już tak zwany „program samoobsługowej naprawy”, ale tylko w USA i dla trzech modeli iPhone’a: ​​iPhone 12, iPhone 13 i iPhone SE trzeciej generacji.

Chociaż wiemy, że sklep z częściami Apple w końcu rozszerzy się na inne kraje i będzie zawierał również komponenty do iPada i Maca, to pierwsze wydanie rozczarowało niektórych użytkowników wysokimi cenami.

Nowy sklep z częściami Apple można odwiedzić pod adresem samoobsługanaprawa.com. Podczas gdy Samsung i Google Sprzedają swoje części na iFixitApple zleciło usługę zewnętrznej firmie o nazwie SPOT, co wyjaśnia, dlaczego projekt witryny nie przypomina innych witryn Apple.

W sklepie znajduje się ponad 200 części i narzędzi do naprawy wspomnianych modeli iPhone’a, w tym drobne części, takie jak śruby i kleje. Ale ceny są tak wysokie, jak usługi certyfikowane przez Apple. Na przykład zestaw ekranu iPhone’a 13 kosztuje 269,95 USD, a zestaw baterii do tego samego telefonu kosztuje 70,99 USD. Alternatywnie koszt wymiany baterii w oficjalnym sklepie Apple Store wynosi 69 USD, w tym robocizna, nawet jeśli telefon nie jest objęty gwarancją.

Tampoco es rentable comprar las herramientas por separado. Un destornillador Torx cuesta 13,33 dólares, y la web no da detalles de sus especificaciones.

No obstante, Apple ofrece algunas facilidades para ahorrar dinero. Por un lado, puedes alquilar los kits de herramientas durante una semana por 49 dólares. Por otro, puedes entregar la pieza antigua para obtener un descuento. Te reembolsan 33,60 dólares si entregas la pantalla vieja al comprar la nueva.

De lo que no hay forma de escapar es vincular los repuestos a un único dispositivo. Apple solo permite reparaciones autorizadas mediante número de serie, lo que significa que no puedes comprar piezas para tu iPhone sin proporcionar su IMEI. Quizá esto cambie en el futuro (Apple Identyfikator twarzy nie będzie już wyłączony Przy zmianie ekranu iPhone’a 13 w nieautoryzowanych sklepach), ale na razie naprawy będą rejestrowane z oryginalnymi częściami.

Jeśli chcesz zmienić ekran, baterię, aparat lub głośnik w swoim iPhonie, możesz to teraz zrobić za pomocą oryginalnych części (przynajmniej w USA). Ale pamiętaj, aby zajrzeć do pliku Instrukcje naprawy Przed zakupem czegokolwiek, ponieważ może to być bardziej skomplikowany proces, niż się spodziewasz.

READ  3 sposoby na przeczytanie wiadomości bez bycia „online” w WhatsApp