28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowe narzędzie sztucznej inteligencji przewiduje wyniki medyczne lepiej niż większość lekarzy

Nowe narzędzie sztucznej inteligencji przewiduje wyniki medyczne lepiej niż większość lekarzy

Zdjęcie pielęgniarki Megan Lindsay stojącej przy wejściu do szpitala NYU Winthrop, gdzie pracuje podczas pandemii koronawirusa. 14 maja 2020 r. (Reuters) / Shannon Stapleton

Sztuczna inteligencja (AI) okazała się przydatna w odczytywaniu obrazów medycznych, a nawet pokazała, że ​​może zdać egzamin licencyjny dla lekarzy.

Teraz, Nowe narzędzie AI wykazało umiejętność czytania notatek medycznych i dokładnie przewidywać ryzyko śmierci pacjentów, ponowne przyjęcia do szpitala i inne ważne wyniki ich opieki.

Program został zaprojektowany przez zespół z NYU Grossman School of Medicine i jest obecnie używany przez wszystkie szpitale stowarzyszone z NYU w Nowym Jorku, z nadzieją, że stanie się standardem w opiece zdrowotnej.

Wartość predykcyjna badania została opublikowana w środę w czasopiśmie Nature.

Główny autor Eric Orman, neurochirurg i informatyk z New York University, powiedział L.L.C Francja Agencja prasowa Tamten okres Modele prognostyczne nieoparte na sztucznej inteligencji istnieją w medycynie od kilku lat, ale są rzadko stosowane w praktyce, ponieważ dane, których potrzebują, wymagają kłopotliwej reorganizacji i koordynacji..

Jednak powiedział: „Jedną z powszechnych rzeczy w medycynie na całym świecie jest to, że lekarze piszą notatki o tym, co widzą w klinice io czym rozmawiają z pacjentami”.

Więc naszym głównym objawieniem było: Czy możemy zacząć od obserwacji medycznych jako źródła danych, a następnie zbudować na ich podstawie modele predykcyjne?„.

Duży model językowy, nazwany NYUTron, został przeszkolony na milionach notatek medycznych pobranych z dokumentacji medycznej 387 000 osób, które otrzymały opiekę w NYU Hospitals Langone między styczniem 2011 r. a majem 2020 r.

Zapisy te obejmowały zapisy sporządzone przez lekarzy, notatki dotyczące postępów pacjentów, raporty radiologiczne i instrukcje wypisu, a łącznie zawierały 4,1 miliarda słów.

Jednym z głównych wyzwań programu była interpretacja naturalnego języka pisanego przez lekarzy, który różni się znacznie w zależności od osoby, w tym używanych przez każdego skrótów.

Zdjęcie dostarczone w czwartek przez NYU Langone Health jako szefa chirurgii i dyrektora operacji transplantacyjnych, dr Robert Montgomery (C), jest zrobione z zespołem chirurgicznym podczas procedury pierwszego przeszczepu nerki świni. Genetycznie zmodyfikowany człowiek. EFE/NYU Langone Health/Joe Carotta

Patrząc na zapisy tego, co dostali, Naukowcy byli w stanie obliczyć, jak często przewidywania oprogramowania były dokładne.

READ  Certyfikat z medycyny weterynaryjnej i zootechniki z akredytowanego przez ABC uniwersytetu

Przetestowali również narzędzie w środowiskach na żywo, trenując je na zapisach ze szpitala na Manhattanie, a następnie obserwując, jak działa w szpitalu na Brooklynie, z różnymi danymi demograficznymi pacjentów.

ogólnie, NYUTron zidentyfikował zdumiewające 95% osób, które umierają w szpitalu przed wypisem, oraz 80% pacjentów, którzy zostaną ponownie przyjęci w ciągu 30 dni..

Narzędzie przewyższyło przewidywania większości klinicystów, a także przewyższyło istniejące modele, które nie wykorzystują sztucznej inteligencji.

Jednak ku zaskoczeniu zespołu Orman powiedział: „Najbardziej doświadczony lekarz, który jest właściwie dość sławny, spisał się cudownie lepiej niż model”.

Fajny punkt między technologią a medycyną nie polega na tym, że medycyna zawsze musi prowadzić do nadludzkich rezultatów, ale raczej na tym, że naprawdę oferuje ten punkt wyjścia.„.

NYUTron prawidłowo oszacował również długość pobytu w szpitalu dla 79% pacjentów, 89% przypadków, w których pacjentom odmówiono ubezpieczenia, oraz 89% przypadków, w których chorobie podstawowej towarzyszyły dodatkowe schorzenia.

Orman mówi, że sztuczna inteligencja nigdy nie zastąpi relacji lekarz-pacjent. Zamiast tego pomoże „dostarczyć klinicystom więcej informacji w czasie opieki, aby mogli podejmować bardziej świadome decyzje”.

(z informacji z AFP)

Czytaj:

FBI ostrzega, że ​​sztuczna inteligencja jest coraz częściej wykorzystywana do wymuszeń i molestowania seksualnego
Przywódcy G7 starają się uregulować sztuczną inteligencję: ich największym strachem jest manipulacja danymi i dezinformacja
Biją dzwonki alarmowe: czy sztuczna inteligencja może zagrozić ludzkości?