25 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

nowa wojna? Wysoki urzędnik republikański: Potencjał konfliktu zbrojnego między USA a Chinami jest „bardzo wysoki” Wiadomości z Meksyku

Wysoki rangą republikański deputowany w Kongresie USA powiedział, że szanse na konflikt z Chinami się skończyły Tajwan „Bardzo wysoko” po tym, jak amerykański generał wywołał panikę notatką ostrzegającą USA będzie walczyć przeciwko Chinom w ciągu najbliższych dwóch lat.

W notatce datowanej na 1 lutego, ale opublikowanej w piątek, gen. Mike Minehan, który kieruje Dowództwem Mobilności Powietrznej, napisał do swojego około 110-tysięcznego dowództwa:Przeczucie podpowiadało mi, że będziemy walczyć w 2025 roku„.

Mam nadzieję, że się mylisz. „Myślę, że on ma rację” — powiedział w niedzielę Fox News Mike McCaul, nowy przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów USA.

Poglądy generała nie odzwierciedlają poglądów Pentagonu, ale wyrażają zaniepokojenie najwyższych szczebli armii amerykańskiej ewentualną próbą przeprowadzenia ćwiczeń przez Chiny kontrola nad Tajwanem i Chinami Roszczenia jako ziemia.

Zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na Tajwanie w 2024 roku odbędą się wybory prezydenckie, co może stworzyć Chinom szansę na podjęcie działań. ArmiaKsiążki Minihana.

McCall powiedział, że jeśli Chiny nie będą w stanie kontrolować Tajwanu bez rozlewu krwi, „moim zdaniem będą to robić inwazja wojskowa. Musimy być na to gotowi”.

Przedstawiciel USA Michael McCaul (Republika Teksasu) przybywa do Trump Tower, aby spotkać się z prezydentem elektem USA Donaldem Trumpem w Nowym Jorku, 29 listopada 2016 r. REUTERS/Mike Segar/Stock Photo

Czy wybuchnie wojna między Stanami Zjednoczonymi a Chinami?

Oskarżył demokratyczną administrację prezydenta Joe Bidena o okazanie słabości po nieudanym wycofaniu się z UE Afganistanco może zwiększyć prawdopodobieństwo wojny z Chinami.

„Szanse, że zobaczymy konflikt z Chinami, Tajwanem i regionem Indo-Pacyfiku, są bardzo wysokie” – powiedział McCaul.

Sekretarz Obrony USALloyda Austinaogłosił na początku tego miesiąca, że ​​mocno podejrzewa, że ​​intensyfikacja chińskich działań wojskowych w pobliżu Cieśniny Tajwańskiej była oznaką zbliżającej się inwazji Pekinu na wyspę.

Urzędnik Pentagonu powiedział w sobotę, że uwagi generała „nie odzwierciedlają poglądu departamentu na Chiny”.

W tej notatce

READ  Lekarz przeszukuje samouczki YouTube dotyczące operacji