28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Norwegia: Pięciu zabitych i dwóch rannych w ataku z łukiem i strzałami


Pięć osób zginęło, a dwie inne zostały ranne w ataku mężczyzny uzbrojonego w łuk i strzałę w mieście Norwegia Z Kongsberg (na południowy zachód od Oslo) zameldowała skandynawska policja państwowa.

Napastnik, na temat którego nie podano dalszych szczegółów, nadal przebywa w areszcie, ale nie został jeszcze przesłuchany, więc policja nie chce spekulować na temat jego motywów.

„Uważamy, że tylko ta osoba popełniła te czyny. To normalne, że analizujemy, czy był to akt terrorystyczny” – dodał.. „Jest jeszcze za wcześnie, by cokolwiek powiedzieć” – powiedział komendant policji południowo-zachodniej Oyvind As.

Ace ujawnił, że jeden z rannych, obaj w szpitalu, jest policjantem, który był w supermarkecie w dzień wolny.

Norweska policja otrzymała o 18:13 czasu lokalnego informację, że mężczyzna uzbrojony w łuk i strzałę poruszał się w centrum Kongsberg, a Został aresztowany o 18:47 czasu lokalnego po „konfrontacji”.

„Jest wiele miejsc zbrodni”, powiedział Al-Aas o podróży napastnika. „Osoba ta przemieszczała się przez duży obszar w centrum miasta, gdzie popełniono przestępstwa”.

Pełniąca obowiązki premier Erna Solberg w innym wystąpieniu mówiła o „przerażających” wydarzeniach i „tragicznej sytuacji”, ale też nie chciała spekulować na temat motywów i odniosła się do wyniku policyjnego śledztwa.

Podczas prześladowania jednostki policja Mieszkańców poproszono, aby nie opuszczali swoich domów, gdy okazało się, że ktoś został trafiony strzałą.

Al-As powiedział, że zmobilizowano szereg jednostek policji, w tym helikoptery i grupę specjalistów od środków przeciwwybuchowych, a biorąc pod uwagę rozmiar obszaru, przez który się poruszały, oczekiwano, że aktywność policji będzie trwała „całą noc”.

g

Wątki

Przeczytaj także

READ  Afganistan. Liczba ofiar śmiertelnych w wojsku w USA wzrasta do 13 po ataku na lotnisko