24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nikaragua prosi Watykan o zamknięcie siedziby dyplomatycznej po tym, jak papież skrytykował rząd Ortegi

EFE.- Nikaragua Zastosuj do Stolica Apostolska zamknąć Siedziba dyplomatyczna Każdy, chociaż nie ma pliku Separacja Stosunki dyplomatyczne, podkreśliła w tę niedzielę EFE Źródła Watykańskie.

Żądanie dotyczyło zamknięcia zarówno ambasady, jak i przedstawicielstwa Watykanu w kraju prezydenta Daniel Ortegai Ambasada Nikaragua Położyli go przed Stolicą Apostolską.

Możesz czytać: Dysydenci wydaleni z Nikaragui szukają sposobu na kontynuację walki z reżimem Ortegi ze Stanów Zjednoczonych

Chociaż byłby to pierwszy krok do Separacja suma przyłączać stosunki dyplomatyczneco jeszcze się nie zdarzyło.

Decyzja, jaką podjąłby Ortega, byłaby po opublikowaniu wywiadu na argentyńskim portalu informacja w którym opisał papieża jako „bezwstydna dyktatura System Ortega W Nikaraguamiesiąc po skazaniu Rolanda AlvarezaI biskup Z diecezji Matagalpa na 26 lat i 4 miesiące więzienia.

„To jest coś poza tym, czego doświadczamy, jakby cię niosło komunistyczna dyktatura 1917 lub Hitlera Sprowadzili się tu od 1935 roku… To jakaś bezczelna dyktatura. Lub użyj delikatnego rozświetlacza Argentynaguarangas – potwierdził Papież Franciszek W wywiadzie powiedział.

Nikaragua Od 21 września nie miał ambasadora przy Stolicy Apostolskiej, 2021Kiedy Ortega Elliette Ortega Sotomayory odwołuje spotkanie, ma tylko jedno Radca Ministra.

Również w marcu ub. rząd Nikaragui Wydalono także nuncjusza apostolskiego ks Waldemara Stanisława Sommertaga.

Polecamy: Raul Castro, Daniel Ortega i Luis Arce upamiętniają 10. rocznicę śmierci Hugo Chaveza w Wenezueli

Misją kieruje prałat Mbaye Diouf, sekretarz ambasady dyplomata watykański w Managui.

21 lutego prezydent Nikaragui opisał jako „Mafia” kościoła Zarzucano jej, że jest niedemokratyczna, ponieważ nie pozwala katolikom wybierać papieży, kardynałów i biskupów księża.