25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niepożądany były gubernator – Stany Zjednoczone zakazują wjazdu Mario Marinowi i jego rodzinie za rażące naruszenia praw człowieka

Mario Marin został aresztowany 3 lutego i powiązany z procesem 10 lutego za rzekomą odpowiedzialność za zbrodnię tortur przeciwko Lidii Marii Cacho Ribeiro, autorce książki. Demony Edenu.

przez Bena Foxa

Waszyngton, Stany Zjednoczone, 10 grudnia (AFP). – Zjednoczone państwo Wydał kary finansowe i zakazy Przyznawanie wiz Dla urzędników, byłych urzędników i agencji rządowych w dziewięć krajów – w tym Chiny, Birma i Rosja – w ramach skoordynowanych działań z Kanada i Wielka Brytania dopasować Międzynarodowy Dzień praw człowieka.

Wśród ukaranych był Mario Plutarco, Marin Torres, były gubernator meksykańskiego stanu Puebla, aresztowany w lutym za tortury. Jest jedynym urzędnikiem półkuli zachodniej wymienionym w piątkowym postępowaniu.

Mario Marine Został aresztowany 3 lutego i powiązany z procesem 10 lutego za rzekomą odpowiedzialność za zbrodnię tortur przeciwko Lidii Marii Cacho Ribeiro, autorce książki. Demony Edenu.

walizka

Po 2005 roku dziennikarka Lydia Cacho opublikowała książkę Demony Edenu, odnosząc się do sieci zajmującej się pornografią dziecięcą, która działała za wiedzą i ochroną polityków i biznesmenów z Quintana Roo i Puebla i która wplątała Jean Sukkar Cory i Kamela Nassif Bourg, tak zwanego „Króla Denim”, który pozwał ją o zniesławienie.

W grudniu tego samego roku Cacho został aresztowany w Cancun. Dziennikarka oskarżona o porwanie przez funkcjonariuszy policji z Puebla, którzy nielegalnie przenieśli ją do tego podmiotu w celu postawienia zarzutów.

14 lutego 2006 r. gazeta Dziś Ujawnił serię rozmów telefonicznych, w których Nassif podziękował ówczesnemu gubernatorowi Puebla Mario Marinowi za „policzkowanie” pisarza, a nawet biznesmen przedstawił Marinowi w dowód wdzięczności „dwie piękne butelki koniaku”.

Dziennikarka Lydia Cacho. Zdjęcie: quartoscuro.

W nagraniu dźwiękowym „King of Denim” odnosi się do Marinera jako „Drogiego Joopera” i „bohaterki tego filmu”.

Z drugiej strony polityk powiedział:

„Cóż, wczoraj dałem tej starej suce 'głupawym klapsa’. Powiedziałem mu, że tutaj w Puebla jest prawo i nie ma bezkarności i każdy kto popełnia przestępstwo nazywany jest przestępcą. Nie chcesz być ofiarą i nie chcesz tego używać do reklamy.

READ  Rosyjska marynarka wojenna udaremnia atak piratów na kontenerowiec pływający pod banderą Panamy w Zatoce Gwinejskiej

„Już wysłałem mu wiadomość, aby zobaczyć, jak nam odpowiada. Ale chodzi o to, że nas oszukuje i rozpieszcza, więc podnieś głowę i pozwól innym się uczyć”.

Sankcje USA

Kanada i Wielka Brytania dołączyły do ​​Stanów Zjednoczonych w ostatniej serii działań mających na celu zawetowanie władz wojskowych Birmy przed globalnym systemem finansowym w odpowiedzi na zamach stanu z 1 lutego, który obalił wybrany rząd.

Esta foto del 10 diciembre del 2021 muestra una calle vacía en la ciudad de Mandalay, en el centro de Myanmar, donde la oposición organizó una protesta silente en todo el país contra la junta militar que lo gobierna, en ocasión del Día Losional Rights . Fot.: AP.

Władze USA jednocześnie nałożyły sankcje finansowe i zakazy wydawania wiz na szereg urzędników i podmiotów na całym świecie, w tym władze chińskie zaangażowane w represje wobec Ujgurów i innych mniejszości etnicznych oraz rosyjski uniwersytet pomagający Korei. program.

„Jesteśmy zdecydowani umieścić prawa człowieka w centrum naszej polityki zagranicznej i potwierdzamy to zobowiązanie, używając wszelkich odpowiednich narzędzi i uprawnień, aby przyciągnąć uwagę i promować odpowiedzialność za naruszenia praw człowieka, bez względu na to, gdzie one występują” – sekretarz stanu powiedział. Anthony Blinken, kiedy ogłoszono sankcje.

Działania Departamentu Stanu sprawiają, że 12 byłych urzędników z sześciu krajów — Ugandy, Chin, Białorusi, Bangladeszu, Sri Lanki i Meksyku — wraz z rodzinami nie kwalifikuje się do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych na podstawie prawa zezwalającego na zakaz wydawania wiz amerykańskich. Osoby zamieszane w „rażące naruszenia praw człowieka lub poważną korupcję”.

W ramach innego zestawu środków Departament Skarbu nałożył sankcje finansowe i inne ograniczenia na 15 osób i 10 podmiotów z Chin, Birmy, Rosji, Korei Północnej i Bangladeszu.