6 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niepowstrzymana „superwaga”.  Gazeta

Niepowstrzymana „superwaga”. Gazeta

Ricardo Garcia, szef departamentu specjalizującego się w kantorach w Kanaco, powiedział, że dolar przełamał barierę 19 pesos w centrach wymiany walut, ponieważ został wczoraj sprzedany po cenie do 18,80 pesos, najniższej od prawie pięciu lat.

Ocenił, że kurs walutowy będzie nadal spadał, tak że w przypadku sprzedaży krótkoterminowej może osiągnąć 18,50 pesos.

„Myślę, że minęło pięć lat, odkąd z łatwością osiągnęliśmy ten poziom, co jest bardzo zaskakujące i najprawdopodobniej będzie nadal spadać” – powiedział.

Spadek przypisał także zwiększonej stabilności podaży i popytu na dolara we wspomnianych instytucjach oraz na rynku międzybankowym, na którym opierają się ich transakcje.

’w jego młodości’

„Dolar międzybankowy jest bardzo niski, a peso jest najlepsze w stosunku do dolara, plus fakt, że sprzedaż w tej chwili jest bardzo regularna, pierwszy kwartał jest dla nas zawsze bardzo spokojny pod względem ruchu, ale teraz jest bardzo stabilny ”.

Spadek wartości dolara oznacza ulgę dla tych, którzy mają długi w tego typu walutach.

Większość produktów sprzedawanych w Juarez jest importowana ze Stanów Zjednoczonych, więc niższy kurs wymiany może spowodować spadek cen.

Na rynku walutowym, na którym opierają swoją działalność hurtownicy, o godzinie 11:40 czasu lokalnego sprzedano 17,98 pesos, czyli poziom nie widziany od kwietnia 2018 roku.

W związku z tym lokalna waluta miała tendencję do zamykania tygodnia z blisko 2-procentowymi wzrostami, ponieważ dolar tracił swoją siłę na światowych rynkach.

Tymczasem międzybankowy kurs walutowy wynosi 17,99 pesos za jednostkę, co jest wartością nieosiągalną od kwietnia 2018 r.

W bankach po 18,50 pesos w Afirme, w Banco Azteca po 18,39, w Banorte po 18,40, BBVA po 18,31, Citibanamex po 18,52 pesos, Santander po 21,06 i Scotiabank po 19,30 peso.

Aprecjacja peso wynika z faktu, że dolar amerykański wykazuje spadek według indeksu ważonego o 0,24 proc., co wynika ze wzrostu apetytu na ryzyko na światowym rynku finansowym, po publikacji pozytywnych wskaźników ekonomicznych w Chinach, wg. na stronę finansową Investing.com.

READ  Co się stanie, jeśli zostawię telefon komórkowy podłączony do ładowania przez cały dzień? - Naucz mnie nauki

[email protected]