27 września, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niemcy: Tysiące ryb znalezionych martwych w polskiej rzece granicznej

Niemcy Wspomniany jako znaleziony Zginęły tysiące ryb Wzdłuż rzeki granicznej PolskaMusimy porozmawiać o dużym Katastrofa ekologiczna Ponieważ nie tylko tysiące gatunków, które przecinają ciek wodny, ale całe brzegi, które mogą dotrzeć do milionów gatunków, mogą zostać dotknięte.

Co wiadomo o martwych rybach w rzekach w Niemczech i Polsce?

Tysiące ryb leniwie unosi się na wodzie owiesr, wzbudzając obawy przed „katastrofą” środowiskową w rzece idzie pomiędzy Niemcy i PolskaJej urzędnicy prosili ludzi, aby trzymali się z dala od jej wód.

Tysiące martwych ryb znaleziono w rzece graniczącej z Polską w Niemczech. Zdjęcie: AFP

Ławice ryb brzuchatych W pobliżu wsi SchwedtW Niemczech Wschodnich prawdopodobnie zmieciony Prąd z PolskiOdkryto sąsiadów i rybaków Pierwsze przypadki 28 lipca.

Władze niemieckie, zdziwione masowym przybyciem tych zwierząt, wyrzucały władzom polskim, że nie ostrzegają. Niemiecka minister środowiska Steffi LemkeWezwano do dokładnego zbadania przyczyn tej „klęski ekologicznej”. W PolskaPrawicowy populistyczny rząd został skrytykowany za to, że nie działał wcześniej.

Zdjęcie: AFP

Jakie są przyczyny śmierci ryb w rzece w Niemczech i Polsce?

Oprócz ryb wyginęło również wiele innych organizmów wodnych, takich jak małże. Inni Jest to stosunkowo czysta rzeka Od lat jest domem dla ponad czterdziestu gatunków ryb.

Wiele z nich unosi się teraz bez życia w jego wodach, niektóre mają kilka centymetrów, inne mają prawie dwie ręce. Czasami widać okaz próbujący się odwrócić, aby spróbować pływać. Urzędnicy oszacowali, że Zwierzęta są prawdopodobnie trujące.

Zdjęcie: AFP

W Niemczech trwają analizy mające na celu ustalenie charakteru tego materiału. Urzędnicy już ogłosili oznaki przedawkowania Bardzo wysoka rtęćDochodzenie jest czymś do potwierdzenia.

W Polsce policja zaproponowała nagrodę 215 tysięcy dolarów Aby znaleźć sprawcę przecieków. Merkury jest Niekorodujący metal I może zostać Wiele lat w osadach.