28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niemcy.- Scholes złoży swoją pierwszą wizytę w Polsce w najbliższą niedzielę jako kanclerz Niemiec w Warszawie.

Warszawa, 12 (DPA/EP)

Kanclerz Niemiec Olaf Scholes złoży w najbliższą niedzielę wizytę do stolicy Polski, która jest jego pierwszą oficjalną wizytą w tym kraju od czasu, gdy w środę został mianowany czołowym niemieckim przywódcą.

Według rzecznika niemieckiego rządu, polski premier Mateusz Morawiecki przywita honory wojskowe Scholza, aby później wymienić poglądy na tematy dwustronne, europejskie i międzynarodowe.

Spotkanie będzie pierwszą oficjalną wizytą niedawno mianowanego kanclerza i uświetni 30. rocznicę podpisania umowy dobrosąsiedzkiej i przyjaznej współpracy między Warszawą a Berlinem.

Polska będzie trzecim krajem europejskim, który odwiedzi Scholes, kierowany przez rząd niemiecki, dołączając do Francji i Belgii. Ze swojej strony minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Barbach była już w piątek w Warszawie.

Bundestag, niższa izba niemieckiego parlamentu, wybrał w środę Sholesa, członka socjaldemokratów, na nowego prezydenta i lidera trójstronnej koalicji „zielonych” i liberałów, kończącej 16-letnie rządy konserwatywnej Angeli Merkel . .

Tak zwana Koalicja Partii Socjaldemokratycznej (SPD), Zielonych i Wolnej Partii Demokratycznej (FDP), znana jako Semafor, ma 416 mandatów, choć Scholz otrzymał 395 głosów za. Wymagany limit 369. Kolejnych 303 deputowanych głosowało przeciw, a 6 wstrzymało się od głosu.

READ  Bruksela zwraca się do TSUE o ukaranie Polski za niezastosowanie się do orzeczenia