18 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niemcy proponują wspólny patrol graniczny z Polską

BERLIN (AP) – niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer zaproponował w środę, że Niemcy i Polska prowadzą wspólne patrole graniczne, aby zapobiec nielegalnemu wjazdowi imigrantów z Białorusi, ale nikt nie chce zamykać granicy.

Według niemieckich urzędników od sierpnia zarejestrowano około 4500 przejść. Wielu imigrantów poleciało na Białoruś w nadziei, że Syryjczycy i Irakijczycy wejdą do Unii Europejskiej przez Polskę.

Seahofer powiedział, że wysłał list do swojego polskiego kraju, w którym zaproponował przeprowadzenie wspólnego patrolu po polskiej stronie granicy w celu wykrycia nielegalnego handlu i aresztowania handlarzy ludźmi. Powiedział, że nie otrzymał jeszcze odpowiedzi.

Mówi, że zapewnia polską pomoc w Niemczech za pośrednictwem sił bezpieczeństwa i zapewnia im wsparcie logistyczne w pozostaniu w kraju.

Seehofer nie zaproponował ustanowienia kontroli granicznych z Polską, czemu sprzeciwiają się władze w niemieckim pograniczu Brandenburgii.

„Nikt nie zamierza zamykać granicy” – powiedział Sehofer dziennikarzom po spotkaniu gabinetu w Berlinie. Jest to wysoce wątpliwe z prawnego punktu widzenia, ponieważ wojska podjęły bardzo energiczne wysiłki, aby zapobiec nielegalnej imigracji.

„W MSW nie znajdziesz nikogo, kto w ostatnich dniach i tygodniach poważnie zaproponował coś takiego” – dodał Seahofer.

Transport imigrantów do granicy niemieckiej przez Polskę odbywa się samochodami i ciężarówkami. We wtorek w zachodniej Polsce rozbiła się ciężarówka z 20 migrantami.

Podczas gdy Niemcy i inne kraje Unii Europejskiej wspierały polskie starania o zabezpieczenie jej granicy z Białorusią, Berlin wyraża zaniepokojenie sytuacją humanitarną migrantów na granicy polsko-białoruskiej.

W poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych UE omówili środki mające na celu ograniczenie nielegalnej imigracji z Białorusi, w tym zakaz wynajmu samolotów od białoruskich linii lotniczych Białoruś.

Unia Europejska (UE) oskarżyła rząd prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki o ułatwienie przeniesienia obozu w odwecie za sankcje. Tysiące imigrantów przyciągnęły wizy turystyczne i zachęcono do wyjazdów do Polski, Litwy oraz w mniejszym stopniu trzech członków UE na granicy z Łotwą i Białorusią.

READ  Rosyjska ofensywa na dużą skalę na Ukrainie wywołuje w Polsce alarm powietrzny w związku z wtargnięciem rakiety