24 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niemcy i Polska negocjują napięcia w Europie

Niemcy i Polska negocjują napięcia w Europie

Warszawa – Nowy kanclerz Niemiec Olaf Scholes ostrzegł dziś, że Europa nie będzie tolerować prób podważania regionalnej integralności swoich krajów i powiedział, że narzędzia dyplomatyczne, takie jak kwartet normandzki, powinny być używane do rozładowywania napięć, ponieważ Rosja zgromadziła dużą liczbę żołnierzy w pobliżu swojej granicy z Ukrainą. .

Scholz przemawiał w kontekście spotkania z premierem Polski Mateuszem Morawieckim w Warszawie, podczas którego obaj przywódcy dyskutowali o obawach przed wysiedleniem, energią, Unią Europejską i rosyjską okupacją Ukrainy.

„Uważnie śledzimy ruchy wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą i bardzo wyraźnie mówimy, że granic w Europie nie można naruszać i że nie można naruszać integralności granic krajów. naruszone bez poważnych konsekwencji” – powiedział Scholes.

W 2015 roku Francja i Niemcy wynegocjowały porozumienie pokojowe między Ukrainą a wspieranymi przez Rosję rebeliantami, znanymi jako Kwartet Normandii.

63-letni Scholes nazwał pozorną presję rządu białoruskiego ze strony prezydenta Aleksandra Łukaszenki, by wypędził Polskę i jej sojuszników z Bliskiego Wschodu do jej granic z Unią Wschodnioeuropejską jako „nieludzki” i „poważne obecne wyzwanie”. Obowiązek odrzucenia”.

Zapowiedział solidarność z Polską „przeciwko tej nieistotnej wojnie hybrydowej”. Polski rząd uszczelnił granicę z Białorusią, aby zapobiec tysiącom nielegalnych przekroczeń na terenie Unii Europejskiej.

W związku z eskalacją sporu o praworządność między Warszawą a Komisją Europejską o praworządność Scholes podkreślił, że blok 27-narodowy jednoczą zasady demokracji. Dodał ponadto, że rozmowy będą „bardzo dobre i skuteczne” i „wkrótce doprowadzą do lepszego praktycznego rozwiązania”, a zatem UE „zjednoczyłaby się swoimi zasadami poszanowania demokracji i rządów prawa”.

Moraviki zaznaczył, że poinformował Sholesa o propozycjach polskiego rządu, aby zakończyć impas.

Komisja Europejska zawiesiła Fundusz Odbudowy Epidemii na tej podstawie, że polityka polskiego rządu podważa niezawisłość sądownictwa w kraju.