15 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niefortunny spadek na kolanach dla Burgos i Polski

Upadek w Burgos był oddalony o około 500 metrów. Zdjęcie: Twitter @BORAhansgrohe

3 sierpnia 2022 roku Tour of Poland i Vuelta a Burgos miał nieszczęśliwy zbieg okoliczności. W obu międzynarodowych zawodach kolarskich odnotowano masywne upadki na ostatnich kilometrach, które dotknęły dziesiątki kolarzy i opóźniły oficjalne potwierdzenie. Wyniki.

Na szczęście, według pierwszych doniesień, ekwadorscy kolarze startujący w tych wyścigach nie odczuli poważnie upadków. Niestety, dotknęło to innych sportowców.

W mediach społecznościowych pojawiły się filmy z niefortunnymi chwilami.

W Tour of Poland liderem pozostaje Kolumbijczyk Sergio Higita z Bora-Hahnsgrohe. W tym wyścigu trzy iEkwadorczycy mają ożywioną rywalizację.

Pod koniec piątego etapu Richard Karabus (Ineos) był szósty w klasyfikacji generalnej, tracąc 10 sekund do Hikuty.

Jonathan Narvaez (Ineos) jest od 20 do 24 sekund za liderem generała, a Jefferson Cepeda (Caja Rural) od 37 do 45 sekund.

Zawodnicy zostali odcięci podczas upadku z około 800 metrów. Kiedy dwóch kolarzy upadło na ziemię przed ostatnim odcinkiem, natknęli się na nich inni, a ci, którzy byli tuż za nimi, zdołali zatrzymać marsz, ale cofnęli się, jak w przypadku Carabas.

Ogromny spadek w Burgos

Bohaterem Vuelta a Burgos jest Ekwadorczyk Jonathan Caicedo z EF Education-EasyPost.

EFE poinformowało, że tylko trzech kolarzy Jumbo Wisma pokonało etap Timo Roosena, który spadł z 500 metrów do finału.

Holender Timo Roosen z Jumbo Wisma wygrał drugi etap wyścigu Vuelta a Burgos, naznaczony spadkiem na ostatnich 500 metrach dnia na torze Villatico, w którym pierwsze jednostki peletonu pozwoliły trzem kolarzom. Holenderska drużyna sama dotrze do mety.