24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nie zaleca się używania lodówek, monitorów i kuchenek mikrofalowych niezatwierdzonych przez PROFECO – Enseñame de Ciencia.

Nie zaleca się używania lodówek, monitorów i kuchenek mikrofalowych niezatwierdzonych przez PROFECO – Enseñame de Ciencia.

Urządzenia stały się nieodzowną częścią naszego życia, ułatwiając wiele zadań, takich jak przechowywanie żywności, rozrywka czy sprzątanie domów.

Istnieją jednak marki, które nie spełniają testów jakości i etykietowania wymaganych przez Federalne Biuro Rzecznika Konsumentów (PROFECO), dlatego nie są polecane konsumentom.

Dzisiaj porozmawiamy o tym, które marki lodówek, monitorów i kuchenek mikrofalowych nie uzyskują tej aprobaty i mamy nadzieję, że te informacje pozwolą Ci na dokonywanie mądrych zakupów.

Lodówki niezalecane przez PROFECO

Badanie lodówek: in Krajowe Laboratorium Konsumenckie Przeanalizowano 18 modeli lodówek przeznaczonych do użytku domowego, pochodzących od 9 głównych marek dostępnych na rynku krajowym, w tym modele o pojemności od 9 do 16 stóp sześciennych. Lepiej jest sprawdzić typ lodówki i zamrażarki z automatycznym i regulowanym systemem odszraniania, a także konwencjonalny typ z półautomatycznym systemem odszraniania. Każdą próbkę poddano 10 testom, których wyniki pogrupowano pod następującymi hasłami.

Jednym z najważniejszych aspektów dobrej lodówki jest efektywność wymiany energii, a to oznacza, że ​​niektóre modele zużywają więcej energii elektrycznej niż jest to zalecane. Ocenie poddano 18 modeli lodówek domowych, a trzy z nich uzyskały negatywną ocenę działania:

  1. Acros: AT135FG / Meksyk / 367 – 13,0 / 401 kWh;
  2. Whirlpool: WRB311DMBM / Polska / 320 – 11,3 / 364 kWh
  3. Whirlpool: WT4543S / Meksyk / 385 – 13,6 / 408 kWh

Telewizory zostały przeze mnie odrzucone proroctwo

Badanie jakości przeprowadzone przez Profeco zostało również zastosowane do 25 różnych modeli telewizorów LCD LED o przekątnej ekranu od 32″, 39″ do 42″, 47″ i 50″.

Analiza urządzenia, zasługi dla PROFECO

W ocenie wzięto pod uwagę różne cechy, takie jak jakość dźwięku i obrazu, dokładność kolorów i jednolitość jasności na całym ekranie. A w wynikach proroctwo Wspomniałeś, że trzy telewizory nie przeszły testów jakości obrazu ze względu na niski poziom kontrastu, a także z powodu słabego odbioru sygnału telewizyjnego:

  1. AOC: 32-calowy LE32W164
  2. Atv: 32-calowy ATV3213LED
  3. Ekran: 40 cali SP-LED40
READ  WhatsApp | Cómo probar la nueva función de pagos con criptomonedas | Cartera Meta Digital | Estados Unidos Aplicaciones | Smartphone | tecnologia | Pagos | Traslados | nda | nnni | JUEGOS DEPORTIVOS

Mikrofale nie są zalecane przez firmę Profeco

Kuchenki mikrofalowe są niezbędnym sprzętem dla całej rodziny, gdyż pozwalają na szybkie podgrzanie różnorodnych potraw i napojów. Jednak nie wszystkie marki komercyjne są dobre, tylko te są proroctwo Sklasyfikowane jako niskiej jakości:

Do analiz wykorzystano 180 testów z 1800 prób, które zastosowano do 15 modeli. Żaden z modeli nie stwarza zagrożenia dla konsumenta, ale nie wszystkie spełniają wymagane normy. Kuchenki mikrofalowe na niezatwierdzonej liście PROFECO to tylko dwa modele:

  1. Daewoo: Core-142HMA
  2. Samsunga: AME8113ST.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.