28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nie trwało to przez tydzień: zdewastowali i usunęli pomnik Eugenio Derbeza w Acapulco.

Zainaugurowali i zdewastowali pomnik Eugenio Derbeza w Acapulco (fot.: Twitter / @eyc1104 -JorgMontesDeOca)

Eugenio Derbez przekroczył granicę i z Zjednoczone państwo, gdzie obecnie mieszka, przeniósł się do Meksyku, ale tylko w formie pomnika. Jego postać dotarła do Acapulco w stanie Guerrero, gdzie na jego cześć otworzono rondo.

Ten posąg został wzniesiony przed ElcanoBardzo blisko nadmorskiej drogi, w ostatnią sobotę 9 października 2021 r.; Jednakże, Mieszkańcy byli tak wyraźnie niezadowoleni, że odezwali się.

„Otwieranie wirnika Eugenio Derbez W uznaniu jego wkładu w rozpowszechnianie Acapulco na świecie” można przeczytać na ogromnej tablicy pod przedstawieniem aktora i komika.

Zainaugurowali i zdewastowali pomnik Eugenio Derbeza w Acapulco (Zdj .: Twitter / @eyc1104)
Zainaugurowali i zdewastowali pomnik Eugenio Derbeza w Acapulco (Zdj .: Twitter / @eyc1104)

Praca miała być odpowiedzialna za Guerrero State Highway i Infrastruktura Lotniskaod rządu Hector Astudillo Floresgubernator konstytucyjny, a także Javier Taja Ramirez, dyrektor generalny Biura Operacji Zagranicznych.

dla tej części, Eugenio Derbez Wolał milczeć w mediach społecznościowych, ponieważ nie skomentował swojej twarzy w jednym z najbardziej poszukiwanych miejsc turystycznych w Meksyku, mimo że jego pojawienie się stało się popularne.

Kilka dni później posąg został całkowicie zdewastowany Plastikowe torby i szara taśma Który zakrywa każdą część ciała posągu, a także zakrywa cały obraz zapowiadający jego otwarcie.

Powyższe, jako dowód dezaprobaty, ponieważ za pośrednictwem portali społecznościowych setki sąsiadów i tysiące obywateli Guerrero całkowicie nie zgadzały się z decyzją administracji publicznej, okazywali swoją nienawiść mocnymi komentarzami, krytycznymi lub zabawnymi memami.

Kilka godzin po ogłoszeniu tych środków Yair Garcia Delgado, dyrektor Miejski Instytut Planowania Z miasta potwierdził, że jeśli społeczność oficjalnie o to poprosi, wspomniana statua zostanie wycofana.

Zainaugurowali i zdewastowali pomnik Eugenio Derbeza w Acapulco (fot.: Twitter /imsadokg)
Zainaugurowali i zdewastowali pomnik Eugenio Derbeza w Acapulco (fot.: Twitter /imsadokg)

W tym sensie postawił na stole spotkanie ze środowiskiem kulturalnym, na którym weźmie również udział we władzach Komisji Autostrad Stanowych i Lotnisk Guerrero oraz jej prezesa Javiera Taja.

READ  THALÍA pokazuje, jak miała 14 lat w swoim debiucie w Juguemos a Cantar: WIDEO

„Tym, który zawsze ma ostatnie słowo, są obywatele”, powiedział dziennikarz Oscar, „i z tego punktu widzenia nawiążemy instytucjonalne połączenie ze społecznością kulturalną i społeczeństwem obywatelskim, które chce się zintegrować, aby nadać lepszy kierunek tej statui ”. Ricardo Muñoz Cano.

Ponadto pisarz wspomniał również, że obywatele mogą być chronieni na mocy ustawy 444 z Ochrona dziedzictwa kulturowego i naturalnego państwa i gmin Guerrero, w którym wskazano, że do umieszczenia nazwisk osób na stanowiskach w państwie konieczne jest ich wyróżnianie się w pracy na szczeblu lokalnym, krajowym lub międzynarodowym w dziedzinie kultury, edukacji, nauki, techniki lub sportu, Szanuj uczucia obywateli.

Ale nie musiało się to stać, bo kilka godzin po uznaniu rzeźby za wandalizm, lokalne władze przystąpiły do ​​jej usunięcia z miejsca, a jak dotąd nie ma żadnych wiadomości o jego powrocie na swoje miejsce.

Zdjęcie: Instagram / @ederbez
Zdjęcie: Instagram / @ederbez

Powyższe znajduje kontekst w najnowszej serii Apple TV+ Eugenio Derbeza, o tej samej nazwie w Guerrero, „Acapulco”, oparty na marzeniach Maximo Gallardo.

„Acapulco” opowie nam, jak Maximo Gallardo dostał wymarzoną pracę w hotelu wzgórzaDopiero teraz Eugenio zagra swoją postać jako dorosły.

Seria jest już online i ma 10 rozdziałów z udziałem Enrique Arizón, Fernando Carsa, Damien Alcazar, Camila Perez, Chord Overstreet, Vanessa Bauci, Regina Renoso, Rafael Alejandro, Jessica Collins, Rafael Cibrian, Regina Orozco i Carlos Corona.

Czytaj: