21 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Netflix wyprzedził McDonald’s w roli ulubionej marki Alpha Gen

Netflix wyprzedził McDonald’s w roli ulubionej marki Alpha Gen

  • rynek wideo dla przepływ W 2021 roku zanotowała wartość 376 miliardów dolarów.

  • W 2022 roku Netflix na całym świecie będzie miał około 222 miliony subskrybentów.

  • W zeszłym roku platforma wygenerowała około 30 miliardów dolarów przychodów.

Konsumenci się zmienili, więc ich ulubione marki nie są już takie, jak dawniej. Nowe badanie pokazuje, że Netflix wyprzedził takie marki jak McDonald’s jako marka preferowana przez pokolenie alfa.

Platforma streamingowa od początku swojego istnienia zyskała popularność, a dzięki dużemu katalogowi projektów użytkownicy często korzystają z tej aplikacji. Z danych zawartych w jego raporcie wynika, że ​​Netflix stał się światowym hitem. W 2022 r. platforma do strumieniowego przesyłania wideo Netflix miała około 42 miliony abonentów w Ameryce Łacińskiej.

W tym sensie w Meksyku Statystyki NetflixaMa około 10 milionów abonentów, co plasuje go na równi z Francją na piątym co do wielkości rynku pod względem użytkowników, jak wynika z danych FlixPatrol.

badania

Nowe badanie Beano Brain, które objęło ponad 60 000 dzieci w Wielkiej Brytanii, pokazuje, że Netflix został uznany za najlepszą markę w grupie wiekowej 7–14 lat.

Według badania osiągnięcie to oznacza wyprzedzenie YouTube, który w 2022 r. zajmował pierwsze miejsce w rankingu najbardziej podziwianej marki wśród młodych ludzi.

Według ankiety platforma do transmisji strumieniowej na żywo znajduje się na szczycie listy, zajmując pierwsze miejsce, a 72% osób w wieku 7–14 lat uważa ją za „fajną”, a za nią plasuje się YouTube.

Co zaskakujące, w pierwszej piątce znajdują się wielkie nazwy, takie jak McDonald’s, Nike i Oreo. Marki, które również wyróżniają się w tej grupie demograficznej, to Nintendo, Pringles, Disney, Roblox i Coca-Cola.

Helenor Gilmore, dyrektor ds. analiz w Beano Brain stwierdziła, że ​​jednym z wniosków płynących z badania jest to, że pokolenie alfa, składające się z cyfrowych tubylców, stawia coraz większe wymagania reklamodawcom i oczekuje od nich więcej niż poprzednie pokolenia.

READ  Oszustwo dla użytkowników Santander: Uważaj na to oszustwo

„Duże marki mogą odnieść sukces, ale tylko wtedy, gdy dotrą ze swoim przekazem i, co najważniejsze, jeśli zapewnią dzieciom realne korzyści emocjonalne” – stwierdziła specjalistka.

W tym samym sensie wyjaśnił, że dla marek takich jak McDonald’s konsekwencja i doświadczenie są niezbędne, ponieważ dzieci wiedzą, czego się spodziewać, odwiedzając sieć fast foodów, a co najważniejsze, czują się mile widziane.

Badania dotyczące tego podejścia są bardzo powszechne w branży, jak np. niedawno opublikowane badanie Accenture „Lojalność wobec marki oparte na emocjach”, które wykazało, że 67 procent konsumentów jest skłonnych kupować produkty.

Z badania wynika, że ​​wiodące marki mają ogromny wpływ na kulturę i społeczeństwo. Ponieważ ich wpływ może sięgać od sposobu, w jaki ludzie się ubierają, po sposób komunikowania się i zakupów.

Czytaj teraz:

Lot, który wylądował w AICM, zaskoczył muzykę Taylor Swift

Cinépolis nagradza tych, którzy wiedzą, jak być trendy

jesteś studentem? RE/MAX pomoże Ci znaleźć idealną nieruchomość dla Ciebie