23 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Netflix prezentuje Czarnobyl w Polsce

Netflix prezentuje Czarnobyl w Polsce

Polska pokazuje swój wybitny wkład w zestawienie Netflix To nie jest kwiat dnia. Takie tytuły inspirowane nordyckim noirem Las w środku, Symbolika, 1983 Tak Na bagnach Umieść ten kraj na radarze seriefilos Powinno być obowiązkowe.

z Wielka powódź6-odcinkowy miniserial, który dokładnie przedstawia powódź z 1997 roku Polska, a kraje sąsiednie uderzają w dach, odtwarzając swój własny „Czarnobyl”. Podobnie jak przebojowa produkcja na HBO, jak działania urzędników i obywateli stworzyły idealną burzę, która nie była w stanie złagodzić szkód.

Nazywany w oryginale „Wielką Wodą” był pomysłem Anny Kępińskiej.Umowa), najbardziej doświadczona kobieta w serialach telewizyjnych. Scenariuszem zajęli się Kasper Bajon i Kinga Kresmińska, a reżyserowali Jan Holobek i Bartłomiej Ignaziuk. Ten zespół skutecznie radzi sobie z ludzkimi tragediami Jednocześnie z niesamowitym realizmem odtwarza jak zalane zostały główne miasta Polski.

Spójrz wstecz, aby nie powtarzać błędów

Tak w środku Las W niektórych warstwach społecznych w Polsce wciąż są ślady antysemityzmu; W środku SymbolWspomina się II wojnę światową i tortury, jakich doznali więźniowie polscy i żydowscy oraz Na bagnach Korupcja odziedziczona po komunizmie jest rewidowana Wielka powódź Jest to badanie ludzkich zachowań w złożonych środowiskach, a zwłaszcza biurokracji rządowej.

Najpierw zobaczmy, co wydarzyło się w prawdziwym życiu. Znany jako Powodzie środkowoeuropejskie w 1997 r. lub powodzie nad Odrą w 1997 r., katastrofa, która dotknęła Polskę, Niemcy i Czechy, miała miejsce w lipcu 1997 roku. W sumie zginęło 114 osób (56 w Polsce).

W samej Polsce dobytek straciło około 7000 osób. 9 000 prywatnych firm zostało dotkniętych, a 680 000 domów zostało uszkodzonych lub zniszczonych. Powodzie uszkodziły 843 szkoły (100 zniszczonych), 4000 mostów (45 zniszczonych), 14 400 km dróg i 2000 km linii kolejowych.

W sumie dotkniętych zostało 665 835 ha (szacowanych na 2% całkowitej powierzchni kraju). Straty oszacowano na 63 mld zł (lub 2,3–3,5 mld USD w 1997 r.). W skali: miasto Kłodzko poniosło szkody równe 50-letniemu budżetowi rocznemu.

READ  Polska i Czechy „przechwytują” i udaremniają sponsorowaną przez Hiszpanię debatę energetyczną

Wracając do fikcji, miniserial opowiada nam przez niektóre postacie, jak bezczynność może być gorsza niż determinacja. Nawet jeśli wyniki są zawsze niepopularne, działania te powinny zredukować błędy oparte na nauce. Jednak polityka rządzi się własnymi prawami, które zazwyczaj przeczą logice. Prowadzi to do szeregu nieporozumień wyjaśniających, dlaczego tak się stało.

Władze cywilne vs. siła militarna

Jeden z wielkich sukcesów Wielka powódź Jest to przedstawienie czynników siłowych, które przeszkadzają lub odgrywają ważną rolę w podejmowaniu decyzji. Z jednej strony społeczność naukowa podzielona między jedną tradycyjną sektę a drugą, Sui Jenris; Władza polityczna, wpływy regionalne, media (które wzmacniają lub informują, w zależności od punktu widzenia) i społeczeństwo obywatelskie.

Scenariusz dobrze współgra z wiernością, która pozwala uniknąć popadnięcia w sumienie. Na przykład decyzja społeczności o odmowie wywłaszczenia ich ziemi jest całkowicie wiarygodna, ponieważ nie mogą odzyskać utraconych rzeczy, chyba że rząd obieca im zrekompensować szkody. Oceniamy to z domowego zacisza, bo mamy wszystkie elementy, jednak dla tych mieszkańców jest inaczej w obliczu ciągłej dezinformacji.

Jednocześnie zrozumiałe jest, jak małostkowy polityk jest skuty kajdankami zbyt wielu rad elity naukowej. Pytanie brzmi: kto jest gotów spalić się w łańcuchu dowodzenia partii? W tym produkcie znajduje się w latach 90-tych, ale jeśli spojrzymy Jasne jest, że wciąż musimy się wiele nauczyć o osobach publicznych, biorąc pod uwagę, jak Donald Trump kupił mu swoje naciągane narracje.

W tej skomplikowanej sytuacji dr. Brak empatii Jasminy Tremor (Gnieszka Zulewska) to pożar w zbiorniku gazu. Reprezentuje prawdę, cel. Jego przemówienie opiera się na faktach. Jest wczesnym ostrzeżeniem przed nadchodzącą zagładą, ale stara się rozwinąć swoją argumentację w sposób, który przeciętny obywatel może skonsumować.

W ten sposób powstaje jeden z wielkich problemów, z którymi dzisiaj żyjemy. Wszyscy zgadzamy się, że zanieczyszczenie środowiska jest ryzykiem i akceptujemy, że zmiana klimatu jest zagrożeniem. Nie zgadzamy się jednak w jakim stopniu. W rezultacie trudno jest nam zrezygnować z pewnych wygód, co tworzy podziały w tym, jak powinniśmy się zachowywać na dłuższą metę.

READ  Jak zobaczyć definicję między Włochami a Polską online?

Ponownie w filmie pojawiają się sceny z ogromnymi symbolami. Ciekawe jest, w jaki sposób wdrażana jest solidarność, aby obywatele mogli nadal otrzymywać bochenek chleba lub wodę, gdy miasto zostanie zalane. Pokazano nam też, jak być szczęśliwym pośród nieszczęścia (wesele obchodzone jest w czasie powodzi). To właśnie te detale uwydatniają tę produkcję i oddalają ją od humanitarnego przedstawiania klęsk żywiołowych w filmie i telewizji.

Wielka powódź To wspaniały prezent dla tych z nas, którzy o tej katastrofie wiedzą z lekcji historii. Miniserial zmusza widza do dowiedzenia się, co książki i media mają do powiedzenia na temat tego nieszczęścia. Jest to jednak przypomnienie wszystkiego, czego nie należy robić, gdy w grę wchodzi życie i własność ludzi.

To prawda, że ​​zdrowie jest najważniejsze, gdy natura grozi zniszczeniem wszystkiego, ale tylko ci, którzy walczyli o dach nad głową, znają koszty opuszczenia domu. Bez dobrego wyjaśnienia, bez życzliwego traktowania, nie mogą odpuścić tego, nad czym tak ciężko pracowali, nawet jeśli sprowadza się to do ich karku.