24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nawigacja: 10 wskazówek dotyczących jazdy w deszczu

Spędziliśmy kilka dni w deszczu Istnieje potrzeba zwiększenia środków ostrożności, aby uniknąć wypadków podczas jazdy Twój samochód. W Unotv.com pozostawiamy te wskazówki, abyś mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, między innymi zapobiegając poślizgowi samochodu, włączaniu świateł i zwalnianiu.

Od samego początku, niezależnie od tego, czy padał deszcz, czy nie, lLub bardziej niż zalecana jest regularna konserwacja samochoduwięc nie będziesz zaskoczony, że coś pójdzie nie tak podczas jazdy lub utknie w najmniej oczekiwanym momencie.

10 wskazówek, jak prowadzić samochód w deszczu

Jednocześnie pamiętaj o tych wskazówkach:

1 Trzymaj się z dala od samochodów

Chociaż ideałem jest to, że kiedykolwiek jedziesz Pozostaw dużo miejsca między samochodem a pojazdem przed TobąPierwszą wskazówką, gdy pada deszcz, jest zwiększenie tej odległości, aby mieć czas na reakcję, jeśli osoba z przodu poślizgnie się, nagle zatrzyma się lub po prostu przestanie widzieć z powodu intensywności deszczu.

2 Włącz reflektory i kierunkowskazy

Ten punkt idzie w parze z poprzednim, bo chodzi o to, żeby być widocznym dla innych, bo w razie gradu lub burzy złapie Cię w drodze do domu,Reflektory i kierunkowskazy pomagają kierowcom z przodu, z tyłu, a nawet na sąsiednich pasach, wiedzieć, że tam jesteś. I mogą zachować środki ostrożności.

Nie wspominając już o tym, że w ten sposób piesi też będą mogli Cię zobaczyć, bo pamiętaj, że kiedy pada deszcz, częściej patrzą w stronę ulicy, żeby nie wpaść do rowu, niż w przód, żeby . Ja cię nie widzę albo oni cię widzą.

3 zwolnij

To ważny punkt, ponieważ jeśli jedziesz z mniejszą prędkością niż zwykle, będziesz mógł zahamować, jeśli zajdzie taka potrzeba, Będziesz miał więcej czasu na reakcję na przesuwający się lub spadający przedmiotbo pamięta, że ​​wiatr ma tendencję do rozwiewania drzew, plandek czy firanek.

READ  Filtrują akustykę, która kojarzyłaby tenora Plácido Domingo z kultem horroru

4 Unikaj poślizgnięcia

Jednak jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać podczas jazdy w deszczu, jest to Uważaj na przyczepność swoich kółPonieważ jest to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków, możesz stracić kontrolę nad pojazdem lub zdolność hamowania.

5 Unikaj gwałtownego hamowania

W rzeczywistości ta rada idzie w parze z poprzednią, ponieważ wbrew temu, co mogłoby się wydawać, podczas deszczu nie zaleca się od czasu do czasu hamować, Najlepiej jechać z małą prędkością, aby przestać przyspieszać i pozwolić samochodowi zatrzymać sięjednocześnie mocno trzymając ręce na kierownicy, aby nią sterować.

W tym momencie, według producenta samochodów Ford, jeśli jedziesz w dół, oprócz niskiej prędkości, zaleca się delikatne dotknięcie hamulca, jeśli to konieczne, aby zwolnić, podczas gdy Volkswagen stara się od czasu do czasu lekko naciskać hamulec. Kiedy wyschnąć Jeśli na drodze i przejść przez kałużę.

6 Unikaj mijania kałuż

Ważne jest, aby unikać przechodzenia przez kałuże lub małe powodzie, ponieważ Oprócz tego, że nie znasz jego głębokości, mogą tam znajdować się kamienie lub kawałki, które mogą uszkodzić koła, felgi lub zawieszenie.plus fakt, że kiedy zmokniesz, hamulce mogą zawieść.

W związku z tym Ford zwraca uwagę na inny aspekt, a mianowicie na to, że woda może nieść prąd, który pociągnie samochód, więc w tym przypadku, jeśli nie możesz ominąć tych sekcji, Powinien obracać się na pierwszym biegu, z prędkością 20 kilometrów na godzinę i stalePonieważ przyspieszanie lub hamowanie zapobiega zapełnianiu się wydechu wodą, a także zapobiega przepełnieniu filtra powietrza.

7 jazdy w nawach środkowych

Ten punkt idzie trochę w tym samym kierunku co poprzedni i tak jest Ideą jazdy środkowymi pasami, zwłaszcza na autostradach, jest unikanie przejeżdżania przez kałuże i inne powodziePonieważ większość tych uszkodzeń występuje na obrzeżach ulic, nie będziesz musiał unikać wielu dziur.

READ  wideo | Kobieta zmarła nagle podczas ćwiczeń na siłowni w Ekwadorze

Ponadto jadąc do centrum unikniesz opryskiwania pieszych na chodniku, a także innych kierowców, ponieważ oprócz bycia nieco niegrzecznym, możesz ograniczyć widoczność kierowców obok i spowodować wypadek.

8 Często czyść przednią szybę

Innym ważnym aspektem jest częste czyszczenie przedniej szyby, ponieważ wtedy zbiera się na niej woda Może sprawiać wrażenie, że rzeczy są dalekie od rzeczywistości, a jeśli jest rozmazany, możesz nic nie widzieć.

Biorąc to pod uwagę, oprócz używania wycieraczki, pomóż sobie środek do usuwania lodu Oraz klimatyzację zapewniającą widoczność z wnętrza kabiny.

9 Sprawdź stan pojazdu

A kiedy skończysz, pamiętaj, aby sprawdzić swój samochód lub ciężarówkę Sprawdź, czy jest w dobrym stanie przed i po użyciuPonieważ podczas jazdy w niesprzyjających warunkach bardziej polegasz na swoim pojeździe.

10 Przeanalizuj, czy wyjazd jest konieczny

Wreszcie, marka Kia zwraca uwagę na stres związany z jazdą w deszczu dla każdego kierowcy, niezależnie od jego doświadczenia, ponieważ jest zbyt wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, dlatego zadaje Przeanalizuj konieczność wyjścia w tych okolicznościach.

Twierdzi, że lepiej się spóźnić, niż narażać własne życie i życie swoich towarzyszy, dlatego w miarę możliwości zaleca czekanie na poprawę warunków środowiskowych.