27 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Naukowcy sugerują, że użycie bomby atomowej przeciwko asteroidzie może uratować Ziemię przed jej uderzeniem

Opublikowany:

7 października 2021 11:44 GMT

Naukowcy wyjaśnili, że demontaż obiektu kosmicznego byłby najlepszą opcją, gdybyś miał trochę czasu na próbę jego rozproszenia.

Użycie broni jądrowej do zderzenia i demontażu asteroidy zmierzającej w kierunku Ziemi może być „A Wysoce skuteczna strategia obrony planetarnejOstatnio sugerowane badanie Opublikowano w Acta Astronautica.

Naukowcy z Lawrence Livermore National Laboratory w Kalifornii powiedzieli we wtorek w uwolnienie Najczęstszym sposobem uniknięcia uderzenia asteroidy jest: nawrócony. „Jednak jeśli czas alarmu jest zbyt krótki, aby zorganizować udane odchylenie, inną opcją byłoby zebranie dużej ilości energii przeciwko asteroidzie, aby rozbić ją na wiele dobrze rozproszonych kawałków” – wyjaśniają.

Podczas swoich badań naukowcy modelowali możliwe konsekwencje zdetonowania bomby atomowej o mocy 1 megaton kilka metrów od powierzchni asteroidy o średnicy około 100 metrów.

Po przeanalizowaniu pięciu różnych orbit obiektu kosmicznego specjaliści doszli do wniosku, że możliwe byłoby zmniejszenie masy uderzenia do 0,1% Od pierwotnej masy, jeśli operacja została wykonana dwa miesiące przed datą uderzenia w Ziemię. Natomiast w przypadku większej asteroidy możliwe byłoby zmniejszenie masy jej uderzenia do 1%, gdyby detonacja nastąpiła sześć miesięcy przed zdarzeniem.

Jedno z wyzwań w ocenie dezintegracji [de un asteroide] Czy to jest to konieczne Zamodeluj wszystkie orbity fragmentówJest to generalnie bardziej złożone niż modelowanie prostej aberracji, powiedział Patrick King, fizyk z Johns Hopkins University i główny autor badania.

Mimo pozytywnych wyników śledztwa King podkreślił, że rozpad asteroidy będzie ostatecznością. „Skupiamy się na badaniu „późnych” pęknięć, co oznacza, że ​​uderzony obiekt pęka na krótko przed uderzeniem” – powiedział, powtarzając, że gdy jest więcej czasu, lepiej jest użyć „balistyki kinetycznej”, aby odbić obiekt.

READ  6 znaków, że inni Cię kochają

Jeśli uznasz to za interesujące, podziel się nim ze znajomymi!