25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Naukowcy stwierdzili, że tajemniczy bańka sprzed 1000 lat świetlnych otaczająca Ziemię jest źródłem wszystkich pobliskich młodych gwiazd

Wysłano:

13 stycznia 2022 00:11 GMT

Naukowcy opracowali trójwymiarową animację czasoprzestrzeni, która może „po raz pierwszy” wyjaśnić, jak zaczyna się formowanie gwiazd, znajdujących się w promieniu 500 lat świetlnych od naszej planety.

Zrekonstruowano grupę astronomów Historia ewolucyjna sąsiedztwa naszej galaktyki, pokazuje, jak łańcuch wydarzeń, który rozpoczął się 14 milionów lat temu, doprowadził do powstania ogromnej bańki odpowiedzialnej za powstanie wszystkich młodych gwiazd w pobliżu Ziemi.

Zespół, kierowany przez naukowców z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics (CfA) i Space Telescope Science Institute (STScI), utworzył Witalność czasoprzestrzeni w 3D, ujawniając, że wszystkie młode gwiazdy i obszary gwiazdotwórcze – w promieniu 500 lat świetlnych od naszej planety – Znajduje się na powierzchni bańki o średnicy około 1000 lat świetlnych, znany jako „bańka krajowa”.

„Po raz pierwszy możemy wyjaśnić, jak zaczynają się formować pobliskie gwiazdy” przejęte We wtorek w oświadczeniu Catherine Zucker, jednej z autorek badania, opublikowany w magazynie Nature.

Co wiadomo o lokalnej bańce?

Model, który jest oparty na zestawie nowych danych z obserwatorium kosmicznego Gaia Europejskiej Agencji Kosmicznej, pokazuje, jak seria supernowych, która Wybuchł po raz pierwszy 14 milionów lat temu, wypchnął gaz międzygwiazdowy na zewnątrz, tworząc strukturę w kształcie bańki z powierzchnią dojrzałą do formowania się gwiazd.

Obecnie na powierzchni bańki istnieje siedem znanych obszarów gwiazdotwórczych lub obłoków molekularnych (gęste obszary w kosmosie, w których mogą powstawać gwiazdy). „Rozgryźliśmy to Około 15 supernowych eksplodowało w ciągu milionów lat tworząc bańkę krajową, którą widzimy dzisiaj” – powiedział Zucker.

Według astronomów ta dziwnie ukształtowana bańka, która została odkryta w latach 70. i 80. ubiegłego wieku, nie jest uśpiona i nadal powoli rośnie. „Porusza się około 6 kilometrów na sekundę„Ale stracił większość swojego rozpędu i ustabilizował się pod względem prędkości” – wyjaśnił badacz.

READ  WhatsApp | Jak długo trzeba usunąć wiadomość wideo | Usunięte wiadomości | Sprawdź dwukrotnie niebieski | Aplikacje | Smartfony | nd | nnni | gra sportowa

Wszędzie bąbelki?

Joao Alves, profesor Uniwersytetu Wiedeńskiego i współautor badania, zauważył, że „kiedy wybuchła pierwsza supernowa, która utworzyła lokalną bańkę, Nasze słońce było dalekie od pracy„Ale około 5 milionów lat temu ścieżka Słońca poprowadziła ją przez galaktykę wewnątrz bańki, a teraz Słońce jest na szczęście mniej więcej w centrum bańki”.

Podejrzewa się, że super bąbelki są wszechobecne w Drodze Mlecznej od prawie 50 lat, powiedział zespół. „Teraz mamy przewodnikaAlyssa Goodman, profesor Harvardu i naukowiec CfA, zapytała, jakie są szanse, że znajdujemy się w środku jednej z tych rzeczy? Podkreślił, że są one rzadkością w naszej Drodze Mlecznej.

Wideo: więcej zdjęć "rześkie i głębokie" Pozyskane z obszaru otaczającego supermasywną czarną dziurę w centrum Drogi Mlecznej

Jak wyjaśnił badacz, Nasza galaktyka jest jak ser szwajcarski z wieloma dziuramiGdy te dziury są wypychane przez supernowe, w serze wokół dziur pozostawionych przez umierające gwiazdy mogą tworzyć się nowe gwiazdy.

Następnie planują astronomowie Mapa większej liczby baniek międzygwiezdnych Aby uzyskać pełny widok 3D ich lokalizacji, kształtów i rozmiarów. Śledzenie baniek i ich relacji pozwoli nam zrozumieć rolę umierających gwiazd w powstawaniu nowych baniek oraz w strukturze i ewolucji galaktyk, takich jak Droga Mleczna. Gdzie dotykasz tych bąbelków? Jak wchodzą ze sobą w interakcję? W jaki sposób supernowe prowadzą do narodzin gwiazd takich jak nasze Słońce w Drodze Mlecznej? To są pytania, na które zespół ma nadzieję odpowiedzieć.

Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!