29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Naukowcy proponują nowy plan stworzenia magnetosfery na Marsie i uczynienia go zdatnym do zamieszkania

Wysłano:

22 listopada 2021 14:52 GMT

Pomysł może wydawać się naciągany, ale ma poparcie wybitnych postaci, takich jak James Lauer Green, główny naukowiec NASA.

Międzynarodowa grupa naukowców opublikowana na początku listopada badanie Na stronie arXiv, gdzie proponują rewolucyjny plan tworzenia pliku sztuczne pole magnetyczne Na Marsie odpowiada ludzkiemu życiu.

Będzie to jeden z głównych etapów rozmowy”.regeneracja„Mars, proces polegający na zapewnieniu Czerwonej Planecie właściwości fizycznych, które umożliwiają ewolucję życia na Ziemi, tak aby część naszej cywilizacji ostatecznie osiedliła się w tym zakątku Układu Słonecznego.

Chociaż Mars jest najlepszym kandydatem do tego planu ze względu na podobieństwo do naszej planety, wciąż jest daleki od zamieszkania przez ludzkich osadników. Jednym z głównych problemów jest brak pola magnetycznego wystarczająco silnego, aby chronić go przed wiatrem słonecznym i jonizującymi cząsteczkami.

Magnetosfera Ziemi Większość naładowanych cząstek o wysokiej energii jest odchylana Uniemożliwia im dotarcie na powierzchnię, ale ta tarcza jest na Marsie znacznie słabsza. Rzeczywiście, miliony lat temu Mars miał gęstą, bogatą w wodę atmosferę, ale ta stopniowo się wyczerpywała z powodu braku pola magnetycznego.

Jednak autorzy nowego badania wskazują, że możliwe jest stworzenie sztucznej magnetosfery i że potrzebny jest tylko silny strumień naładowanych cząstek, zarówno na Marsie, jak i wokół niego. Pierwsza opcja nie jest zbyt realna dla Czerwonej Planety, ponieważ jej istota jest taka Mniejszy i fajniejszy O Ziemi, gdzie konwekcja stopów żelaza generuje nasze pole geomagnetyczne. Ale naukowcy twierdzą, że teoretycznie moglibyśmy stworzyć pierścień naładowanych cząstek wokół Marsa.

Zostanie to osiągnięte przy pomocy Fobosa, największego z dwóch księżyców Marsa. Fobos okrąża Marsa tak blisko, że okrąża go co 8 godzin.

READ  Test wirusowy dzisiaj | To, co zobaczysz jako pierwsze na zdjęciu, powie Ci, czy jesteś spokojną i spokojną osobą | test osobowości | test wizualny | Psychologiczny test wirusowy | Wirusowe wyzwanie | Meksyk

Dlatego zespół sugeruje Zjonizuj cząsteczki z powierzchni Fobosa, a następnie je przyspiesz Aby utworzyły wokół swojej orbity obręcz plazmy, która wytworzy wystarczająco silne pole magnetyczne wokół Marsa.

Naukowcy przyznają, że będzie to wymagało Ogromne zasoby, z bezwzględną minimalną wymaganą energią oszacowaną na 10 dżuli, równą Prawie całe zużycie energii przez ludzi na Ziemi w 2020 roku.

Ten niezwykły plan ma poparcie ważnych osobistości, takich jak James Lauer Green, główny naukowiec NASA i jeden z autorów uczenie się.