22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Naukowcy obliczają, ile czasu dana osoba może spędzić na Marsie

Opublikowany:

5 września 2021 23:11 GMT

Według naukowców optymalny czas lotu na Czerwoną Planetę odpowiada maksymalnemu słońcu, kiedy zmniejsza się intensywność najbardziej agresywnego promieniowania.

Czas trwania misji załogowych na Marsa nie może przekroczyć 4 lat ze względu na zagrożenie dla jego członków promieniowaniem słonecznym, gwiazd i odległych galaktyk, według szacunków międzynarodowej grupy naukowców. Opublikowali to Ich odkrycia zostały niedawno opublikowane w czasopiśmie AGU Space Weather.

Naukowcy z Instytutu Nauki i Technologii Skólkovo (Rosja), Uniwersytetu Kalifornijskiego (USA), Uniwersytetu w Poczdamie (Niemcy) oraz Massachusetts Institute of Technology (USA) ocenili wpływ promieniowania kosmicznego na zdrowie członków załogi. , a także ograniczenia nałożone przez ciężar statku kosmicznego na materiały ekranujące, symulujące dyfuzję cząstek w nim.

W szczególności naukowcy przeanalizowali dwa główne typy niebezpiecznego promieniowania – cząstki energii słonecznej (wrzesień) i Galaktyczne promienie kosmiczne (GCR, dla angielskiego akronimu) – , którego intensywność zależy od aktywności Słońca, wpływa na różne narządy ludzkie i wpływa na statek kosmiczny.

Obliczenia wykazały, że plik Idealny czas na lot na czerwoną planetę, która trwa około 9 miesięcy, Odpowiada maksymalnej energii słonecznej, ponieważ intensywność GCR, najbardziej agresywnego rodzaju promieniowania, zmniejsza się w ciągu 6-12 miesięcy po szczytowej aktywności słonecznej. Jednak nawet misje rozpoczynały się podczas maksymalnej mocy słonecznej Nie może przekraczać 4 lat, ponieważ po tym czasie załoga będzie narażona na niebezpieczne poziomy promieniowania.

Podobnie odkryto, że zastosowanie materiałów mogących zapewnić dodatkową ochronę przed promieniowaniem kosmicznym jest uwarunkowane maksymalną dopuszczalną masą samolotu. Ponadto z biegiem czasu użyte materiały mogą: zaczynają emitować promieniowanie Oni są tacy sami.

W każdym razie badanie pokazuje, że takie zadanie ”Prawdopodobnie”, pomimo faktu, że „promieniowanie kosmiczne nakłada poważne ograniczenia na to, jak ciężki może być statek kosmiczny i podczas startu, a także stwarza trudności technologiczne dla ludzkich misji na Marsa”, Potwierdza Yuri Shpritz, geofizyk z Uniwersytetu Kalifornijskiego i jeden z autorów badania.

READ  Jak się dowiedzieć, czy szpiegują rozmowy - Uno TV