23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Naukowcy mają już dokładną datę, kiedy słońce znajdzie się w Układzie Słonecznym – naucz mnie czegoś o nauce

Naukowcy mają już dokładną datę, kiedy słońce znajdzie się w Układzie Słonecznym – naucz mnie czegoś o nauce

źródło: Brianne

Przyszłość słońca To jedno z pytań, które zadawaliśmy sobie przez całą naszą historię, odkąd odkryliśmy, jak działa cały ten system. Struktura wewnętrzna. Jako gwiazda centralna naszego Układu Słonecznego iDla słońca On był świadek O niezliczonych wydarzeniach przez niemal całe jego życie 4,6 miliarda lat. Ale, Co szykuje dla nas los, gdy eksploduje?

Po pierwsze, słońce nie jest „Kula ognia” Jak wielu wierzy. w jej istocie, Słońce nosi Głównie przeprowadzanie jądrowej reakcji łańcuchowej połączenie Z atomów wodór Aby utworzyć hel. W wyniku tej syntezy jądrowej powstają ogromne ilości energii w postaci… światło i ciepło, Co nam wolno ciesz się życiem I utrzymuj równowagę Nasza planeta poprzez Procesu Fotosynteza W Pierwszy przykład.

Ale jako każdy Kolejne źródło energiaOn słońce Nie nieśmiertelny. Z czasem, Wodór w jego rdzeniu wyczerpie się i słońce Będzie gotowe Aby mieć dobre zakończenie. Ten punkt zwrotny będzie początkiem końca Życie słońca, jakie znamy.

Kiedy skończy się wodór w jądrze SłońcaSiły grawitacyjne zaczną przejmować kontrolę, a serce skurczy się pod własnym ciężarem. Ten Skurcz To wzrośnie the Temperatura i ciśnienie W sercu, które pozwoli Fuzja helu. Jak wynikOn słońce Rozwinie się dramatycznie i stanie się czym Który jest znany jako czerwony olbrzym.

Na tym etapie Słońce pochłonie najbliższe planetyw tym Grunt. Jednak eksplozja Słońca w postaci supernowej jest mało prawdopodobna Ze względu na stosunkowo duży rozmiar Mały w porównaniu do innych masywnych gwiazd. w tym To miejsce jest bardziej prawdopodobne niż słońce Przeżyj serię Pulsuje i wyrzuca swoje zewnętrzne warstwy, nadając im kształt Mgławica planetarna.

Źródło: Nigdy

Pod koniec życia pozostaje to, co istotne słońce Kurczy się, tworząc białego karła – małą, gęstą gwiazdę, która emituje własne światło zostawać w tym przestrzeń.

READ  Cuando los trabajos físicos también se convierten en distribuidos » Enrique Dans

Zanim jednak wpadniemy w panikę, warto pamiętać, że tak nie jest To się stanie wkrótce. Badanie, które przeprowadził Uniwersytetu w Warwick W Anglii wskazuje, że proces ten nastąpi w ciągu Ma około 5 miliardów lat. I nie tylko na Ziemi, kiedy słońce Kiedy wejdzie w fazę czerwonego olbrzyma, jej ekspansja będzie tak intensywna, że ​​pochłonie wewnętrzne planety galaktyki Układ Słoneczny.

Proces ten nastąpi z powodu masywnego zapalenia skóry słońcektóry powiększy się kilkukrotnie do swoich obecnych rozmiarów, osiągając takie proporcje, że fizycznie wchłonie najbliższe obiekty, rozbije je i połączy ze swoim ciałem. Masa będzie coraz większa. Jest to nieunikniony proces zniszczenia wynikający z naturalnej ewolucji wszystkie gwiazdyNasza sytuacja nie będzie wyjątkiem. na szczęścieNie będziemy musieli w nim mieszkać.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.