2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nauka w końcu rozwiązała największą zagadkę dotyczącą tajemniczego potwora Tully’ego – Enseñame de Ciencia

Życie na Ziemi to ciągła zmiana, która doprowadziła do wyginięcia milionów form życia. Po błękitnej planecie przepływała duża ilość flory i fauny; Jak bestia przejmuje władzę.

Co najmniej 300 milionów lat temu na Ziemi żyło bardzo dziwne stworzenie i przez długi czas spekulowano na temat jego linii ewolucyjnej, nie wiedząc, czy był to bezkręgowiec, czy kręgowiec, ale dzięki technologii zagadka została rozwiązana.

Badanie istniejących roślin i zwierząt pozwala naukowcom zrozumieć warunki życia w przeszłości, a także podjąć próbę rozszyfrowania tajemnic i historii ewolucyjnej zwierząt, które istnieją dzisiaj.

Znalezienie dowodów na istnienie poprzedniego życia jest niewątpliwie jedną z największych nagród dla naukowców, ale w przypadku potwora Tully’ego budzi niekończące się pytania.

Zwierzę to istniało 300 milionów lat temu, w okresie karbonu, a jego siedliskiem były płytkie wody przybrzeżne. Po tragicznej śmierci swojej populacji to wyjątkowe zwierzę nie było w stanie przystosować się do nowych warunków, co spowodowało śmierć całego gatunku. Niektóre okazy były pokryte błotem i otoczone skałami, dzięki czemu zwierzę zachowało się w skamielinach.

Od czasu odkrycia szczątków skamielin naukowcy próbowali opisać gatunek taksonomicznie, ale zawsze było pytanie, czy są to kręgowce, czy bezkręgowce. Niedawno zespół naukowców z Japonii twierdził, że znalazł dowody na istnienie potwora tuli (Gregarium Tullimonstrum) nie był kręgowcem.

„Uważamy, że podejrzenie między bezkręgowcami a kręgowcami zostało rozwiązane. Na podstawie wielu linii dowodów wykazano, że hipoteza kręgowców o potworach Tully jest nie do utrzymania, ponieważ stworzenie miało segmentację na głowie rozciągającą się od ciała… cecha nie jest znany w żadnej linii kręgowców”.

Aby dojść do tego wniosku, który od lat budzi kontrowersje w środowisku naukowym, naukowcy wykorzystali technologię obrazowania 3D.

Zespół przeprowadził szeroko zakrojone badania, zbierając ponad 150 okazów potworów Tully i ponad 70 skamielin innych stworzeń z wyjątkowo szczegółowego złoża skamielin w Amazon Creek, a następnie poddając je skanowaniu laserowemu 3D o wysokiej rozdzielczości i tomografii rentgenowskiej.

READ  Nowy zwiastun Final Fantasy XVI ujawnia wgląd w jego świat

postęp dochodzenie Został opublikowany w Journal of Paleontology i wciąż jest wiele do zrobienia, ponieważ pomimo świadomości, że jest to bezkręgowiec, nadal istnieją punkty do ustalenia, takie jak dokładna klasyfikacja taksonomiczna i rodzaj bezkręgowca, jakim był potwór z Tully .

Jak doszło do przejęcia władzy przez potwora?

Potwór Tully’ego był szczególnie rzadki: prawdopodobnie miał parę kałamarnicowatych płetw (chociaż precyzja zachowania miękkich skamieniałości utrudnia to stwierdzenie) i długą trąbę z ośmioma małymi, ostrymi zębami. Aktywnie badał dno morskie, aby łowić małe zwierzęta i jadalne pozostałości na mulistym dnie.

Te dziwne zwierzęta miały również nogę wystającą z każdej strony dolnej części ciała do przodu, naśladując oko lub inny narząd zmysłu, ale jest to spekulacja, ponieważ są to skamieliny o miękkim ciele, wiele dowodów zaginęło z biegiem czasu, że ten dziwny wygląd był przyczyna nazwania go „Tully Monster”.

Skamieniałość Tullimonstrum gregarium, wymarłego zwierzęcia w Museo di Storia Naturale w Mediolanie.

Aby uzyskać więcej informacji, skonsultuj się: Paleontologia

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.