19 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nauka odkrywa sztuczki zapobiegające i zmniejszające ryzyko choroby Alzheimera – Enseñame de Ciencia

Nauka odkrywa sztuczki zapobiegające i zmniejszające ryzyko choroby Alzheimera – Enseñame de Ciencia

Choroby psychiczne budzą zaniepokojenie władz służby zdrowia w wielu krajach świata, ponieważ dotykają tysięcy pacjentów geriatrycznych, a koszty właściwej opieki i leczenia objawowego są bardzo wysokie.

the choroba Alzheimera (AD) reprezentuje jedną z chorób psychicznych, które dotykają większość światowej populacji i rządów, ponieważ liczba pacjentów z tą chorobą jest bardzo wysoka, a wciąż nie ma bezpiecznego i skutecznego leczenia, które powstrzymałoby tę chorobę. Pacjenci z tą patologią stają się całkowicie zależni, a ich leczenie wiąże się z ogromnymi kosztami dla rządów.

choroba Alzheimera

the choroba Alzheimera Jest uważany za postępujący stan neurodegeneracyjny, w którym następuje śmierć komórek nerwowych, mózg kurczy się, a pacjenci tracą pamięć i wykazują różnorodne objawy, które zaczynają się wyraźnie od niedawnej amnezji, to znaczy zapominają wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich odstępach czasu , takie jak ostatnie rozmowy lub działania. Z biegiem czasu objawy nasilają się.

Wpływ pamięci jest bardzo widoczny, ponieważ pacjenci z tą chorobą mają tendencję do częstego zadawania pytań lub stresu, gubienia się w znajomych miejscach, zapominania imion znajomych i krewnych oraz niemożności prawidłowego komunikowania się, ponieważ nie pamiętają. rzeczy z nazwiskami

Objawiają się także zmianami w zachowaniu i cechami osobowości, takimi jak: depresja, nieufność do ludzi, izolacja, urojenia, wahania nastroju, apatia.

Zalecenia neurologa dotyczące profilaktyki choroby Alzheimera

W niedawnym poście na portalu El Español podano nazwisko neurobiologa Ryszard RestakPodzieliliśmy się 6 ważnymi sekretami zapobiegania tej chorobie psychicznej:

Po pierwsze: zabawa umysłem, czy to w gronie najbliższych, czy w pojedynkę, neurolog zachęca do korzystania z gier usprawniających myślenie i pamięć, jedna z zalecanych przez niego dynamik nazywa się „20 pytań”. W której gracz musi pomyśleć o obiekcie lub miejscu, a drugi gracz musi odgadnąć, co to jest, za pomocą tylko drugich pytań, na które odpowiedzi mogą być tak lub nie.

READ  Jak i kiedy zobaczymy jego szczyt w czerwcu 2024 r.? - Naucz mnie nauki

drugiZdrowe odżywianie, świat nie podkreśla produktów, które powinniśmy jeść, ale tych, których powinniśmy unikać w jak największym stopniu, odnosi się do żywności ultraprzetworzonej, żywności z nadmiarem tłuszczów nasyconych, nadmiarem sodu z wysokim stężeniem konserwantów.

trzeciCzytając powieści, Restac powiedział El Español własnymi słowami: „Powieść jest bardzo wymagająca z punktu widzenia pamięci, zwłaszcza jeśli czyta się złożoną powieść. W niej postacie pojawiają się i znikają, więc można spotkać kogoś w drugi rozdział, który nie wraca aż do dziesiątego rozdziału”.

pokójMając technologię jako ratunek, neurolog zaleca, aby technologia była używana z umiarem, abyśmy nie byli w 100% zależni od danych, które tam przechowujemy. Wyjaśnij w niektórych przypadkach, jak to zrobić: jeśli tworzysz w telefonie listę dla rynku, najpierw spróbuj zapamiętać, co napisałeś, nie widząc tego wcześniej, jeśli robisz zdjęcie produktu, spróbuj zapamiętać informacje na opakowaniu.

Piąty: Używając sztuczek pamięciowych, naukowiec zachęca nas również do wizualizacji słów za pomocą skojarzeń, dzięki czemu powstają bardziej intensywne wspomnienia i poprawia się nasza zdolność zapamiętywania. Niektóre z tych skojarzeń mogą być związane z jakimś kolorem lub kształtem.

VINa koniec Restak wspomniał o wielkim znaczeniu odpoczynku, ponieważ zgodnie ze swoim doświadczeniem zdał sobie sprawę w badaniu, że: „Kiedy weźmiemy dwie grupy uczniów i pozwolimy jednej z nich zdrzemnąć się po nauce, zauważymy, że ten, który spał, uczy się dużo lepiej.”

Ta ostatnia tajemnica może być bardzo przydatna dla studentów na różnych poziomach akademickich, ponieważ prawidłowe zapamiętywanie informacji jest niezbędnym aspektem uczenia się.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.