1 października, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NATO prowadziło wspólne ćwiczenia wojskowe ze Szwecją i Finlandią i naciskało na ich włączenie do Sojuszu Atlantyckiego

Królewskie Norweskie Siły Powietrzne udostępniły zdjęcia z ćwiczeń lotniczych. To zdjęcie przedstawia samolot tankujący A400 i dwa F18

NATO poinformowało, że przeprowadziło w czwartek Szeroka międzynarodowa działalność inwigilacyjna, Gdzie zaawansowane możliwości ataków powietrznych, lądowych i morskich są zintegrowane na szerokim obszarze ćwiczy cały czas Wybrzeże Norwegii.

„Królewskie Norweskie Siły Powietrzne po raz pierwszy prowadziły zaawansowane ćwiczenia kooperacyjne z NATO i krajami partnerskimi Szwecją i Finlandią”wyjaśnił w oświadczeniu Sojusz Atlantycki.

Monitorowanie wielodomenowe, około 130 uczestnikówkierowanej przez Norwegię, i skupiała się na integracji dowodzenia i kontroli połączonych sił w regionie północnym podlegającym Naczelnemu Dowódcy Sojuszu dla Europy (SACEUR), amerykańskiemu generałowi Toddowi de Waltersowi.

F18
F18

Aby sprawdzić zdolność NATO do projektowania niezawodnych bojowych sił powietrznych na odległość, weź udział w wydarzeniu 45 samolotów Wśród nich są myśliwce, lotniskowce, ISR (wywiad, obserwacja i rozpoznanie), AWACS (Airborne Warning and Control System) oraz Hercules C-130 Allied Countries Francja, Niemcy, Norwegia i Wielka Brytaniajak również kraje stowarzyszone, Finlandia i Szwecja. Wiele samolotów wyleciało ze swoich baz operacyjnych, pozwalając Szkolenie tankowania w powietrzu dla załóg alianckich.

„Działania obserwacyjne, takie jak te, wzmacniają zdolność NATO do skupiania wielonarodowych pożarów wszystkich komponentów i potwierdzają zdolność Sojuszu do zabezpieczenia całego regionu euroatlantyckiego”.zapowiedział gen. broni Pascal Delieres, zastępca dowódcy Dowództwa Lotnictwa Sił Sojuszniczych. „Ćwiczenia powietrzne o wysokiej intensywności zapewniają, że nasz personel i kwatera główna są dobrze przygotowane do zdalnego rozmieszczenia zasobów powietrznych w celu utrzymania pokoju i stabilności”.on dodał.

W oświadczeniu NATO stwierdza się, że podczas działań obserwacyjnych uczestnicy symulowali żywy ogień łączony, ćwiczyli taktyczne dowodzenie i kontrolę (C2) oraz pracowali w środowisku kontestowanym z zagrożeniami związanymi z wojną elektroniczną (EW). Statki Marynarki Wojennej USA i wyrzutnie rakiet naziemnych zostały teoretycznie zreplikowane, aby umożliwić zaawansowane scenariusze szkoleniowe.

Od lewej od dołu do góry, F-18, Gripen i F-35
Od lewej od dołu do góry, F-18, Gripen i F-35

Ćwiczenie skupia się na synchronizacji domen powietrznych, morskich i lądowych w celu: Wzmocnij spójność sojuszu, interoperacyjność i zdolność do współpracy z naszymi partnerami. „Wykorzystuje prędkość, zasięg i elastyczność wszystkich naszych sił powietrznych” – powiedział generał dywizji Rolf Voland, dowódca Królewskich Norweskich Sił Powietrznych. Dodał, że podczas zajęć uczestnicy mogli się od siebie uczyć Wzmocnienie relacji z innymi krajami działającymi z Europy Północnej.

READ  Prokuratura CDMX prowadzi dochodzenie w sprawie tajemniczej śmierci naukowca w laboratorium UNAM

„Doceniamy wczorajsze zaproszenie Szwecji do wielonarodowej działalności obserwacyjnej. Działalność ta była doskonałą okazją do szkolenia wspólnych operacji lotniczych i wyraźnym potwierdzeniem, że szwedzkie siły powietrzne są w pełni interoperacyjne i gotowe do integracji z przestrzenią powietrzną NATO. Jako bliski partner NATO, na drodze do zostania pełnoprawnym członkiem, uświadomienie sobie tej wiedzy jest więcej niż cenne”.powiedział pułkownik Peter Greiberg, szef operacji szwedzkich sił powietrznych.

Czytaj: