23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nasza sztuka w Polsce, Louis Passat

Dziś nasza wystawa sztuki współczesnej rozpoczęła się w Warszawie dzięki Ambasadzie Hiszpanii w Polsce, która ma znakomitego ambasadora. W ceremonii otwarcia wzięli udział ambasadorowie, których nigdy nie spotkałem oraz wicepremier RP, a także wielu urzędników, biznesmenów i artystów z tego kraju. Również dzięki Instituto Cervantes wiele zawdzięczamy wszystkim wystawom, które zorganizowaliśmy za granicą. Dwie w Sofii, pierwsza w 2016 i druga w 2018, pokrywają się z kulturalną stolicą Bułgarii. Wystawa odbyła się w Pałacu Królewskim, najbardziej kultowym budynku Galerii Narodowej i zdobyła nagrodę za Najlepszą Wystawę Roku. Wystawialiśmy wtedy w sali Instytutu Cervantesa w Nowym Jorku, a teraz w Polsce, najpierw w Warszawie, a potem w Krakowie. Wszystkie prace na wystawie można znaleźć w Nowogrodzie w Moderze od końca stycznia.

Nasi artyści są dobrze wykwalifikowani, aby lepiej komunikować swoje prace za granicą

Generalite de Catalunya i rząd Hiszpanii chcą zaprezentować wspaniałą sztukę poza naszymi granicami wspaniałym muzeom, a ta pomoc pomaga pozyskiwać dzieła z ostatnich lat. Płótno w arce nie jest już sprzedawane, a jeśli chcemy sprzedać naszą sztukę do innych krajów, musimy to pokazać. Dlaczego świat wie o współczesnej sztuce amerykańskiej, angielskiej czy francuskiej? Ponieważ wiedzą, jak uczyć tego wszędzie, a nie można iść do ich muzeów w Nowym Jorku i odwiedzić Museum of Modern Art, New Tate Gallery w Londynie czy Bபberg w Paryżu. . Być może dlatego, że jestem reklamodawcą, brakowało mi najlepszej komunikacji naszej sztuki poza naszymi granicami, jak nasi artyści Blenza, Valdes czy Parcel, ale zawsze w rękach zagranicznych galerii. Zasługują na to, ale inni na to zasługują, potrzebują pomocy. Może dlatego my, z całą naszą pokorą, robimy to i nadal robimy tyle, ile możemy. Z miłości do sztuki. Nigdy nie powiedział lepiej.

READ  – Uwaga na miliony uchodźców to jedno z największych wyzwań – mówi polski podsekretarz stanu