25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Następny krok Bitcoina: czy należy przygotować się na spadek ceny do 56 000 dolarów?

Następny krok Bitcoina: czy należy przygotować się na spadek ceny do 56 000 dolarów?

  • Następny znaczący obszar popytu na Bitcoin wyniósł około 56 000 dolarów.
  • Popyt spadł, zarówno ze strony nowych funduszy ETF, jak i ich obecnych posiadaczy.

Bitcoina [BTC] Wyprzedaż trwała nadal, spadając o ponad 4% w ciągu ostatnich 24 godzin i według CoinMarketCap. Wolumen obrotu wzrósł w tym okresie o około 5% do 45 miliardów dolarów, co wskazuje na zwiększoną spekulację ze strony uczestników rynku.

Czy kryzys będzie trwał nadal?

Co ciekawe, według firmy analitycznej działającej w sieci najnowszy spadek nastąpił w obszarze „dużego popytu”. W bloku. Historia pokazała, że ​​ponad milion portfeli kupiło Bitcoina po średniej cenie 64 300 dolarów, co wskazuje, że było to silne wsparcie.

Ale teraz, gdy niedźwiedziom udało się przebić to wsparcie, kolejnym ważnym obszarem popytu jest okolice 56 000 dolarów. Oznacza to, że jeśli akumulacja nie nabierze na sile, Bitcoinowi grozi spadek do wspomnianego powyżej poziomu.

Czy Bitcoin został zakupiony czy…?

Cóż, niektórzy sprytni inwestorzy wykorzystują spadek na rynku, aby załadować swoje portfele Bitcoinem.

Według tropiciela łańcucha Wygląda jak łańcuchW ciągu ubiegłych dwóch dni wieloryb kupił aż 244 bitcoiny o wartości 15 milionów dolarów. Dodatkowe dane ujawniły, że od grudnia 2023 roku zamożny gracz nabył około 915 Bitcoinów.

Czy jednak wystąpił szerszy trend akumulacji rynku?

Według analizy danych Santiment przeprowadzonej przez AMBCrypto, grupy wielorybów nie miały pilnej potrzeby przechowywania bitcoinów.

Podczas gdy portfele posiadające od 1 000 do 10 000 monet ledwo wykazały odbicie, grupa przechowująca od 10 000 do 100 000 monet zlikwidowała swoje zasoby w ciągu tygodnia.

Wyniki te potwierdził Julio Moreno, szef działu badań w CryptoQuant. W oparciu o dane pokazał, jak spadł popyt na Bitcoin, zarówno ze strony nowych funduszy notowanych na giełdzie (ETF), jak i ze strony obecnych posiadaczy.

READ  El precio del dólar hoy, 10 de diciembre, el peso recupera su fuerza

Czy Twój portfel jest zielony? Zobacz Kalkulator zysku Bitcoina


Rynki instrumentów pochodnych pozostają optymistyczne dla BTC

Te niepokojące wydarzenia wzbudziły obawy o dalszy spadek ceny Bitcoina w nadchodzących dniach.

Aż dziwne, że ta historia nie przekonała spekulacyjnych traderów. Według analizy danych Coinglass przeprowadzonej przez AMBCrypto… Stosunek długi/krótki Wciąż było powyżej 1, co oznaczało, że większość traderów kontraktów terminowych liczyła na odbicie.

To jest maszynowe tłumaczenie naszej wersji angielskiej.

Dalej: BONK: Wyjaśnienie 40% tygodniowego spadku i czy te wskaźniki coś znaczą