3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASA rozpoczyna wyłączanie legendarnych sond kosmicznych Voyager wystrzelonych 45 lat temu

Sonda Voyager została wystrzelona w kosmos około 45 lat temu, jedna z nich odwiedziła Jowisza i Saturna, podczas gdy druga oprócz przejścia przez te dwie planety dotarła do Urana i Neptuna. stał się Pierwszy statek kosmiczny, który wszedł w przestrzeń międzygwiezdną, więc pierwsze obiekty stworzone na Ziemi podróżowałyby tak daleko. Ale ta ekscytująca przygoda, Tyle odkryć nam dałoA dobiega końcaA Jak wyjaśnił Scientific American.

Te statki kosmiczne są zasilane przez radioizotopowy generator termoelektryczny (RTG), który: surowoPozyskuje energię z naturalnego rozkładu materiałów promieniotwórczych. Jednak ten stary system traci około 4 watów mocy rocznie, co zmusiło NASA do podjęcia pewnych działań w celu maksymalnego wydłużenia żywotności misji. Środki te przekładają się na: Wyłączaj maszyny stopniowo.

Dokładamy wszelkich starań, aby przedłużyć legendarną misję

Inżynierowie z amerykańskich agencji kosmicznych już w przeszłości wyłączyli niektóre instrumenty naukowe w celu poprawy zużycia energii. W 2019 roku odłączyli podgrzewacz podsystemu na promieniowanie kosmiczne (CRS) na Voyager 2, zasobie, który chroni tę część statku przed bardzo niskimi temperaturami w kosmosie. Co zaskakujące, urządzenie wykazało wyjątkową odporność i nadal działało pomimo spadku do -59°C.

Tego typu zmiany i wszelkie inne zmiany wymagają wysłania zamówienia, gdy jest to konieczne Silniki Voyager 1 aktywowane po 37 latach bezczynności, bardzo skomplikowane ze względu na odległość, na której znajdują się statki. Wysyłanie wiadomości między Ziemią a Voyager 1 zajmuje około 22 godzin a niektóre 18 w przypadku Voyagera 2komunikacja obsługiwana przez anteny tworzące NASA Deep Space Network.

Tak więc, za pośrednictwem tego łącza komunikacyjnego, agencja amerykańska będzie próbowała zoptymalizować zużycie energii przez legendarne sondy, aby działały do ​​około 2030 roku. będzie się stopniowo zamykać, aby być jednym z ostatnich, który przestanie działać magnetometrktórego główna funkcja Aby zmierzyć zmiany w polu magnetycznym Słońca Aby określić, czy każda z egzoplanet ma pole magnetyczne.

READ  NASA rozpoczyna misję symulacji satelity Marsa

Podróżnik 3

W tej chwili dokładna data zakończenia śledztwa nie została ujawniona, ale jak wspomniano powyżej, jeśli wszystko pójdzie dobrze, Mogą kontynuować swoją misję jeszcze przez kilka lat. A kiedy nadejdzie czas pożegnania, nie będziemy już mogli się z nimi komunikować, ale te statki będą nadal podróżować na krańce kosmosu i nosić ze sobą złote rekordy Z dźwiękami ziemi, pozdrowieniami w różnych językach, obrazkami, muzyką, a nawet wiadomością od prezydenta USA Jimmy’ego Cartera.

W hołdzie dla wielu lat w służbie nauce (i tym wszystkim, którzy jeszcze pozostali) dzielimy się tutaj poniżej Niektóre z najważniejszych wydarzeń w tych misjach. Zaczynamy od uchwycenia dnia, w którym Voyager 1 został wystrzelony na pokładzie rakiety Titan IIIE we wrześniu 1977 roku. Kontynuujemy rejestrowanie obrazu Ziemi i Księżyca wykonanego przez samą sondę. Przechodzimy do obrazu pierścieni Saturna z sondy Voyager 2 i widoku Neptuna z tego samego statku kosmicznego w 1989 roku.

Uruchomienie Voyagera 1

Ziemia Księżyc Podróżnik

Pierścienie Saturna 1

Podróżnik Neptuna 2

Zdjęcia | Pojemnik

w Xatace | Dlaczego NASA wysyła niesporczaki i kałamarnice w kosmos?