5 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASA po raz pierwszy zdołała polecieć w kosmos, jak to zrobili? Naucz mnie o nauce

Brzmi to jak science fiction, ale to prawda, że ​​NASA wysłała lekarzy holografów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Zgadza się, lekarz został przetransportowany na Międzynarodową Stację Kosmiczną w formie hologramu.

W październiku 2021 r. chirurg lotniczy NASA dr Joseph Schmid, dyrektor generalny AEXA Aerospace Fernando de la Pena Laca i ich zespoły są pierwszymi ludźmi, którzy „wędrowali” z Ziemi w kosmos, NASA powiedziała w oświadczeniu.

Oczywiście nie jest to do końca z filmu, jednak musimy docenić rozwój telemedycyny. Nowe sposoby docierania do ludzi zmieniły się i ewoluowały. „To był pierwszy holoportacyjny uścisk dłoni z Ziemi w kosmosie”.

„To zupełnie nowy sposób komunikacji międzyludzkiej na duże odległości” Schmid powiedział. Ponadto jest to zupełnie nowa forma ludzkiej eksploracji, w której nasz człowiek może podróżować poza planetę. Nie ma tam naszego fizycznego ciała, ale zdecydowanie jest tam nasza istota ludzka. Nie ma znaczenia, czy stacja kosmiczna porusza się z prędkością 17 500 mil na godzinę i stale porusza się po orbicie 250 mil nad Ziemią, astronauta może wrócić za trzy minuty lub trzy tygodnie i po włączeniu systemu będziemy mieli rację tam w tym miejscu, mieszkając na stacji kosmicznej.

Zgodnie z oświadczeniem, astronauta ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) Thomas Pesquet przeprowadził dwustronną rozmowę z żywymi obrazami Schmida i De La Peny na środku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, używając kamery Microsoft Hololens Kinect i komputera osobistego. Z niestandardowym oprogramowaniem Aexa.

Chirurg lotniczy NASA, dr Joseph Schmid, oddaje salut kosmiczny 8 października 2021 r. jako hologram. (Napisy: astronauta ESA Thomas Bisquet).

Schmid wyjaśnił: „Holotransport to rodzaj technologii przechwytywania, która umożliwia rekonstrukcję, kompresję i przesyłanie wysokiej jakości modeli 3D ludzi w dowolnym miejscu w czasie rzeczywistym. W połączeniu z ekranami rzeczywistości mieszanej, takimi jak HoloLens, pozwala użytkownikom zobaczyć, słyszeć i wchodzić w interakcję ze zdalnymi uczestnikami w 3D tak, jakby faktycznie znajdowali się w tej samej przestrzeni fizycznej. Holotransport jest używany przez Microsoft od co najmniej 2016 roku, ale jest to pierwsze użycie w środowisku tak ekstremalnym i odległym jak przestrzeń”.

READ  Pobierz czas! iOS 15.5, iPadOS 15.5, watchOS 8.6, tvOS 15.5 i macOS Monterey 12.4 już dostępne

Innymi słowy, wyspecjalizowana technologia przechwytywania obrazu rekonstruuje, kompresuje i przesyła na żywo modele 3D ludzi. Zestaw słuchawkowy Mixed Reality, podłączony do HoloLens, pozwala użytkownikowi słyszeć, widzieć i wchodzić w interakcje z hologramami. Ta technologia jest używana od 2016 roku, ale będzie to pierwszy raz, kiedy zostanie wysłana w kosmos.

„Wyobraź sobie, że możesz zabrać ze sobą najlepszego rzeczywistego trenera lub projektanta szczególnie złożonej technologii, gdziekolwiek nad tym pracujesz. Dodatkowo połączymy rozszerzoną rzeczywistość z haptyką. Będą mogli wspólnie pracować na urządzeniu, np. Dwóch najlepszych chirurgów pracujących podczas operacji. W ten sposób. Każdy może spać spokojnie, wiedząc, że najlepszy zespół pracuje razem nad ważnym elementem sprzętu” – wyjaśnia Schmid.

Holoporacja i powiązane instrumenty mogą zostać wykorzystane w przyszłych misjach kosmicznych, w tym w lotach załogowych na Marsa lub Księżyc, gdzie, jak wiemy, astronauci będą musieli stawić czoła poważnym wyzwaniom komunikacyjnym i opóźnieniom. W końcu komunikacja ma kluczowe znaczenie, niezależnie od tego, czy jest to ze względów medycznych, wsparcie misji, czy też nawiązanie kontaktu z członkami rodziny.

Dziel się wiedzą, dziel się wiedzą.