30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASA: Kolumbijska Diana Trujillo została mianowana dyrektorem lotu – nauka – życie

NASA wybrała siedmiu nowych członków swojej kadry kierowników lotów do nadzorowania operacji misji dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, załogi komercyjnej i programu Artemis.

Członkowie grupy 2022 to Heidi Brewer, Ronak Dave, Chris Dobbins, Garrett Hen, Nicole McIlroy, Elias Mermo i Kolumbijska Diana Trujillo.

(Możesz być zainteresowany: Południowokoreański satelita potwierdzony wystrzeleniem nowego pocisku).

Po ukończeniu kompleksowego programu szkoleniowego, który obejmuje przywództwo operacyjne i zarządzanie ryzykiem, a także techniczne aspekty kontroli lotu i systemów pojazdów, będą oni kierować ludzkimi misjami kosmicznymi z Centrum Kontroli Misji w Centrum Kosmicznym im. Johnsona NASA w Houston.

W tej roli osoby te będą kierować zespołami kontrolerów lotu, ekspertami ds. badań i inżynierii oraz personelem pomocniczym na całym świecie, podejmując w czasie rzeczywistym decyzje, które są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa astronautom NASA w kosmosie.

(Również: NASA świętuje test misji Artemis, ale wątpi w datę startu).

Ten wysoko wykwalifikowany personel będzie odpowiedzialny za utrzymanie bezpieczeństwa astronautów i przeprowadzanie ludzkich misji kosmicznych.powiedział Norm Knight, dyrektor ds. operacji lotniczych NASA. „Mieliśmy wielu głośnych kandydatów w agencji i branży lotów kosmicznych, co jest wspaniałym znakiem ogromnego talentu, który istnieje w NASA i w rosnącej społeczności podróży kosmicznych”.

Kierownicy lotów NASA kierują misje na stację kosmiczną i przygotowują się do misji księżycowych Artemis. Łączna liczba dyrektorów lotów w agencji wynosi obecnie 108, odkąd Christopher C. Craft, Jr., imiennik Centrum Kontroli Misji, został pierwszym dyrektorem lotów agencji w 1958 roku.

Według NASA bycie dyrektorem lotu wymaga lat nauki i poświęcenia, a także doświadczenia zawodowego w bardzo stresującym środowisku, które wymaga szybkiego podejmowania decyzji.

(Również: Misja BepiColombo ponownie zbliży się do Merkurego w czwartek).

„Jestem zaszczycony mogąc powitać kategorię Flight Managers 2022” – powiedziała Emily Nelson, pełniąca obowiązki dyrektora wykonawczego ds. lotów NASA – „Ta różnorodna grupa niesie ze sobą fantastyczne tło dla podróży na stację kosmiczną, startów rakiet, kierowania łazikami marsjańskimi i doświadczenia w opracowywaniu misji. będą menedżerami lotów, a doświadczenie, jakie z nimi przyniosą, ma kluczowe znaczenie dla powrotu ludzkości na Księżyc i przyszłej eksploracji Marsa. Jestem dumny, że dołączyli do naszego zespołu.

READ  Narodowy Plan Opieki nad Migreną w Hiszpanii

Diana Trujillo

Diana Trujillo, członek zespołu Misji Wytrwałości.

Diana Trujillo niedawno pełniła funkcję kierownika grupy Integrated Planning and Sequencing Group ds. misji naziemnych w NASA Jet Propulsion Laboratory. W tej roli wspierał operacje trwających misji eksploracyjnych na powierzchnię Marsa, a także planowanej misji powrotu próbki Marsa.

Wcześniej służyła jako szefowa wytrwałości łazika marsjańskiego NASA.gdzie odpowiadał za zespół dowodzenia taktycznego łazika oraz zespół, który analizował telemetrię pojazdu w celu określenia jego kondycji i stanu.

Pełniła funkcję dyrektora lotów powierzchniowych podczas pierwszych operacji powierzchniowych Perseverance na Marsie, w tym obsługi i rozmieszczenia Ingenuity, pierwszego działającego helikoptera na innej planecie. Wcześniej pełniła funkcję szefa misji i wiceprezesa zespołu ds. operacji inżynieryjnych w misji Mars Curiosity.

(Również: Wyzwania w nauce i technologii, z którymi musi się zmierzyć nowy rząd)

Trujillo urodził się i wychował w Cali i posiada tytuł licencjata inżynierii lotniczej na Uniwersytecie Maryland w College Park.Z dalszymi studiami na Uniwersytecie Florydy w Gainesville. Jest również absolwentem Miami-Dade College na Florydzie oraz Akademii NASA w Langley Research Center w Wirginii. W 2021 został odznaczony Cruz de Boyaca, najwyższym odznaczeniem przyznawanym cywilom przez rząd kolumbijski.

pisanie naukowe*
Z informacjami z NASA