28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASA i Elon Musk szukają asteroidy wartej miliony

Być może w pewnym momencie słyszałeś tę nazwę.Psychiczny 16„W przeciwnym razie nigdy nie jest za późno. Asteroida odkryta w 1852 r. Kto jest w ogniu krzyżowym? Narodowe Centrum Aeronautyki i Administracji Kosmicznej (NASA) i Biznesmen miliarder Elon Musk, Do którego zamierza dotrzeć współpracując z nim SpaceX Inc.

Zapewne rozumiesz dlaczego z tytułu tego tekstu, ale jeśli nie, omówimy to szczegółowo tutaj. Nie dlatego, że jego średnica wynosi 226 km, ani z powodu położenia niedaleko Ziemi, 370 mln km, ale dlatego, że szacuje się, że Będzie cenniejszy niż gospodarka światowa.

dla niego Około 10 biliardów dolarów lub 200 biliardów pesosTo smak przestrzeni dla ambitnych ludzkich umysłów W 2022 planują rozpocząć misję rozpoznawczą Nie możemy się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o meteorycie w pasie planetoid Marsa i Jowisza.

Czytaj więcej: Misja Psyche NASA w celu zbadania bogatej w metale asteroidy

Jeśli obliczenia są prawidłowe, NASA z ręki Elona Muska dotrze do ciała niebieskiego Że mogła być częścią niespełnionej planety. Według naukowych spekulacji jego głównym składem będzie żelazo, nikiel, platyna i złoto. Dosłownie mina kosmiczna gotowa do eksploatacji.

Statek, który zostanie wysłany przez amerykańską Agencję Kosmiczną (USA) i Space X w 2022 roku, ma dotrzeć do asteroidy w 2026 roku I przeprowadzić prace poszukiwawcze, aby upewnić się, czy zasługuje na miano „złotej asteroidy”.

Nie ma wątpliwości, że nauka i technologia zaskakują nas każdego dnia coraz bardziej, z osiągnięciami, które kilkadziesiąt lat temu były uważane za science fiction, a nawet „śmieszne” przez najbardziej konserwatywne sektory społeczności naukowej.

Czytaj więcej: A Androida? Instagram uruchomił nową aktualizację dla użytkowników iOS

w razie gdyby NASA i Elon Musk przybywają na „Psyche 16”Będzie to pierwszy kontakt agencji kosmicznej z asteroidą o takiej konfiguracji.

READ  Jak zachować bezpieczeństwo przed huraganem?

Nazywam się Juan Pablo Chides Aisporo, urodzony w Culiacan w stanie Sinaloa w małej rodzinie, której jądro pierwotnie składało się z czterech osób: ojca, matki i dwójki dzieci. Od najmłodszych lat wykazywałem smykałkę do oglądania wiadomości i bycia na bieżąco. Ukończyła Jill 2014-2018 z dziennikarstwa na Autonomous University of Sinaloa (UAS), pierwszą w tym zawodzie od czasu jej otwarcia. Pod względem doświadczenia zawodowego udało mi się odbyć praktykę podczas półrocznego okresu na boisku sportowym Noroete, gdzie odbywałem treningi zawodowe. Później miałem okazję spędzić kolejne pół roku w szeregach Radia Sinaloa, głównie w stacji informacyjnej Informativo Puro Sinaloa, prowadzonej przez rząd stanowy. Tam zajmowałem się lokalnymi problemami, nagrywałem dźwięk do wiadomości, dostarczałem treści do innych audycji i uczestniczyłem na żywo. Od 2020 roku jestem w Debate, firmie, która otworzyła mi drzwi do zostania reporterem internetowym, a kilka miesięcy później do stanowiska redakcyjnego na Debate.com.mx.

Jeszcze