2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Narodowy Bank Polski mówi, że UE chce zatrzymać rozwój kraju

Kraków (Polska), 2 maja (EFE). – Adam Klapiński z Narodowego Banku Polskiego (BNP) powiedział w opublikowanym we wtorek wywiadzie, że europejskie plany transformacji energetycznej mają na celu spowolnienie rozwoju Polski i uniemożliwienie jej osiągnięcia poziomu gospodarczego Niemiec czy Hiszpanii.

W swoich doniesieniach dla konserwatywnego polskiego tygodnika „Gazette Polska” Klapiński zaatakował plan „gotowy na 55 lat”, mówiąc, że jest „szczególnie szkodliwy dla Polski” i chciał powstrzymać jego rozwój.

Zdaniem prezesa NBP ostatecznym celem tej dyrektywy europejskiej jest „aby w ciągu ośmiu lat nie zasiąść przy stole Unii Europejskiej (UE) na równi z Niemcami czy Hiszpanią”.

„Fit for 55” lub „Fit for 55” to zestaw środków przedstawionych przez Brukselę w lipcu 2021 r. w celu ograniczenia emisji CO2 w UE o co najmniej 55% do 2030 r. w stosunku do poziomu z 1990 r.

A Klapiński powiedział w wywiadzie, że „pod przywództwem Unii Europejskiej i z powodu biurokracji w Brukseli robi wszystko, co możliwe, aby pozostać w tyle pod względem„ postępu technologicznego, kosztów produkcji i energii ”, podczas gdy„. Najbardziej zaludnione kraje świata, takie jak Indie i Chiny, przeprowadzają fundamentalne reformy i mogą przyciągać kapitał oraz umożliwiać postęp technologiczny”.

Mimo wszystko ekonomista zapewniał, że „jeśli polska gospodarka będzie w dobrej kondycji”, za około osiem lat osiągniemy poziom realnego dochodu per capita Francji i Wielkiej Brytanii. I nikt nie może zaprzeczyć, jak dobrze się tam mieszka. Cóż, możemy”.

„Francja, a także Hiszpania, Portugalia i Wielka Brytania należą do krajów z największą liczbą kolonii na świecie” – dodał Klapiński.

Wysoka inflacja dotykająca polską gospodarkę, według oficjalnych danych, wyniosła w lutym 18,4% rok do roku, najwięcej od 1996 r., co, jak zapewnił Klapiński, było „danymi wykorzystywanymi do walki politycznej”. To wina BNP, rządu, podczas gdy winna jest agresja Rosji”.

READ  Rok po wojnie na Ukrainie ujawniają kolejne państwo, które chce najechać Władimir Putin

„Jasne jest, że ktokolwiek używa takiej retoryki, czy mu się to podoba, czy nie, popiera narrację Kremla” – podsumował gubernator BPN. EFE

Mac/Jam/Pi