23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Napar z goździków do odchudzania: tak się go przygotowuje

Napar z goździków do odchudzania: tak się go przygotowuje

Goździk i jego nazwa naukowa Syzygium aromatyczny Jest źródłem składników odżywczych, takich jak witamina A, witamina E i beta-karoten. To preparaty z tej rośliny wzbogacają żywność, czy w postaci kremów i olejków do stosowania w kosmetyce, a także jako suplement na odchudzanie.

Według bramy Medline Plus„Nadwaga i otyłość oznaczają wagę wyższą niż zdrowa waga dla danego wzrostu”.

eksperci Doradzają prowadzenie aktywnego stylu życia, ćwiczenia i zdrową dietę, aby schudnąć w bezpieczniejszy sposób. Ponadto należy nauczyć się nowych sposobów zdrowego odżywiania, aby włączyć je do codziennej rutyny.

Zmiana nawyków żywieniowych może być trudna, Z tego powodu eksperci radzą mieć motywację do zmiany stylu życia, która musi być planowana długoterminowo, a także ważne jest, aby wiedzieć, że jest to proces, który nie nastąpi z dnia na dzień.

Brama szalona kuchnia Wskazuje, że goździki można stosować do odchudzania.

Składniki

 • 50 gramów goździków.
 • 50 gramów pieprzu cayenne.
 • 50 gramów nasion kminku.
 • Woda.

Przygotować:

 • Dodaj wszystkie składniki do rondla z wystarczającą ilością wody i zagotuj. Zajmie to około 20 minut.
 • Odcedź mieszaninę i wypij płyn. Jeśli smak nie jest przyjemny, można go posłodzić odrobiną miodu.
 • Codziennie rano wypić szklankę tego napoju (na czczo), resztę można przechowywać w szklanym pojemniku w lodówce. Zaleca się również przyjmowanie go jako zamiennika wody przyjmowanej w celu nawodnienia.

Jednak zgodnie z wcześniejszym zaleceniem eksperci radzą również, że napój ten jest suplementem na odchudzanie, ponieważ procesowi temu musi towarzyszyć zbilansowana i zdrowa dieta. Zawiera białka, tłuszcze, węglowodany i wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje organizm, jak pokazano na portalu Klinika majonezupodmiot non-profit zajmujący się praktyką kliniczną, edukacją i badaniami, w którym oferuje również następujące sugestie dotyczące zdrowej utraty wagi:

 • Jedz co najmniej cztery porcje warzyw i trzy porcje owoców dziennie.
 • Zastąp rafinowane ziarna pełnymi ziarnami.
 • Jedz umiarkowane ilości zdrowych tłuszczów, takich jak oliwa z oliwek, oleje roślinne, awokado, orzechy, masło orzechowe i oleje orzechowe.
 • Ogranicz spożycie cukru tak bardzo, jak to możliwe, z wyjątkiem naturalnego cukru w ​​owocach.
 • Wybieraj niskotłuszczowe produkty mleczne, chude mięso i chudy drób w ograniczonych ilościach.
READ  Co oznacza ta plakietka weryfikacyjna?

Inne korzyści dla organizmu zapewniane przez goździki

Według bramy właśnie teraz Arabia Goździki zwalczają również infekcje dzięki swojemu działaniu przeciwdrobnoustrojowemu. Infekcje te mogą być wywołane przez niektóre rodzaje bakterii „w szczególności Staphylococcus i Escherichia colilub przez grzyby, ze względu na jego działanie przeciwgrzybicze”.

Na wspomnianej stronie internetowej wskazali, że działanie goździków może być związane z obecnością eugenolu, salicylanu metylu, kempferolu, kwasu galusowego i kwasu oleanolowego.

Naturalne właściwości antyseptyczne i aromatyczne goździków sprawiają, że jest to dobry naturalny wybór do leczenia i łagodzenia nieświeżego oddechu. Żucie goździków to jedna z praktyk, która pomaga uzyskać lepszy zapach w ustach. Inną opcją jest przepłukanie ust herbatą goździkową.

Relaksacja mięśni to kolejna zaleta olejku goździkowego. „Ze względu na charakterystyczny zapach jest dobrym wyborem w walce ze zmęczeniem i depresją-Poprawić usposobienie w codziennych czynnościach”, podkreślając je Jesteś Saudem.