15 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nakłada nowe sankcje handlowe – El Financiero

Chiny nałożony dzisiaj Nowe kary zamienić się za Tajwan Zakaz importu owoców cytrusowych, mrożonych gałęzi bambusa i dwóch gatunków ryb z tego obszaru oraz eksportu piasku na wyspę.

Środek przybywa następnego dnia! Przewodniczący Izby Reprezentantów USA, Nancy PelosiWylądował w Tajpej podczas nieoficjalnie zapowiedzianej wizyty, która wywołała oburzenie ze strony chińskiego rządu, który odpowiada środki ekonomiczne s armia.

Chińska Administracja Celna ogłosiła w środę na swojej stronie internetowej Natychmiastowy zakaz Z tak Z Tajwanu mrożone pędy cytrusów i bambusa, a także mrożona makrela i schłodzone ryby sobolowe.

„Od zeszłego roku w owocach cytrusowych z Tajwanu często wykrywano szkodniki wrażliwe na kwarantannę” – czytamy w oświadczeniu, które potwierdza również, że skutki SARS-CoV-2 W pojemnikach mrożone kiełki fasoli.

Ponadto Ministerstwo Handlu ogłosiło dziś zawieszenie eksportu piasku z Chin kontynentalnych na wyspę.

We wtorek, kiedy Pelosi jeszcze nie przybył na Tajwan, ale amerykańskie i tajwańskie media uznały tę wizytę za pewnik, Chiny Również Zabroniony import setki produkty żywieniowe oraz pracownicy rolni na terytorium, którzy twierdzą, że naruszyli „ważne przepisy” dotyczące rejestracji działalności gospodarczej.

Tajwańska Rada ds. Rolnictwa potwierdziła, że ​​zakaz dotknął firmy produkujące herbatę, orzechy, miód, kawę, ziarna kakaowe, przyprawy, słodycze i warzywa, a także połowy z około 700 łodzi rybackich.


Według danych Ministerstwa Finansów Tajwanu eksport żywności Przetwarzanie z wyspy do Chin i Hongkongu wyniosło w 2021 r. 646,2 mln USD, co stanowi 32 procent całkowitego eksportu w tej kategorii.

W zeszłym roku Pekin również odwołał importuj ananasa z tego regionu.

Chiny roszczą sobie suwerenność nad wyspą i uważają Tajwan za zbuntowaną prowincję Odkąd nacjonaliści z Kuomintangu wycofali się tam w 1949 r., po przegranej Wojna domowa przeciwko komunistom.

Tajwanz którymi kraj północnoamerykański nie utrzymuje oficjalnych relacji, jest jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy Konflikt między Chinami a Stanami ZjednoczonymiGłównie dlatego, że Waszyngton jest głównym dostawcą broni na Tajwan i będzie największym sojusznik wojskowy W przypadku konfliktu wojennego z azjatyckim gigantem.

READ  3 „nieśmiertelne” zwierzęta od dziesięcioleci urzekają naukowców