23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najważniejsze wiadomości 28 marca w Meksyku

Najważniejsze wiadomości 28 marca w Meksyku

klimat

Zimny ​​front o temperaturze 45 stopni nawiedzi Meksyk: oddziałując z subtropikalnym prądem strumieniowym i kanałem niskiego ciśnienia, spowodują niskie temperatury od -10 do -5 stopni, ulewne deszcze, huragany, trąby powietrzne i gradobicie.

Pożar w Ciudad Juarez

INM ujawnia tożsamość ofiar: Instytut zamknął się z 38 zgonami po pożarze, sprawa, która już wzbudziła międzynarodowe zaniepokojenie, w związku z problemem napływu imigrantów do Stanów Zjednoczonych.

Kable migracyjne „gołe”, aby rozpalić ogień: Ujawniły to pierwsze ekspertyzy przeprowadzone przez elementy FGR i władze państwowe, które wspierają śledztwa w sprawie śmierci imigrantów.

Organizacja Narodów Zjednoczonych wzywa do dokładnego śledztwa: António Guterres, Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, był „głęboko zasmucony” pożarem na stacji INM.

Krewni ofiar obwiniają władzeŻona jednej z ofiar powiedziała: „Jedynymi, których tam zamknięto, byli mężczyźni (…) Nigdy im nie otworzyli drzwi”.

Meksyk

Edmundo Jacobo rezygnuje z pracy w Narodowym Instytucie Statystycznym: Potwierdził na konferencji prasowej, że kilka dni po przywróceniu na stanowisko, z którego został odwołany w związku z „planem B”, złożył do Państwowego Instytutu Wyborczego rezygnację.

Gwardia Narodowa zaczyna wycofywać się z Metro CDMX: Szefowa rządu Meksyku, Claudia Sheinbaum, ogłasza, że ​​elementy odpowiedzialne za monitorowanie metropolitalnego metra zaczęły się wycofywać.

Marcelo Ebrard mówi, że projekt Tesli w NL jest na czas i w dobrej formie: Po zwiedzeniu terenu, na którym będzie zlokalizowana „wielka fabryka”, meksykański minister spraw zagranicznych potwierdził, że projekt jest realizowany zgodnie z harmonogramem i w dobrej kondycji, a ponadto będzie to przemysł zużywający najmniej wody w kraj.

Żołnierz zostaje aresztowany za ujawnienie przecieków Guacamaya: Można sobie wyobrazić, że więcej szefów i urzędników zostanie aresztowanych za hakowanie w ramach dochodzenia wszczętego przez prokuraturę wojskową, mimo że sam López Obrador wykluczył, że będą dochodzenia.

READ  Co wiemy o tęczówce, nowej odmianie wirusa COVID-19 odkrytej w Meksyku?

AMLO nalega, aby García Luna był współpracującym świadkiem w Stanach Zjednoczonych: Prezydent potwierdza, że ​​nie jest to opcja wykluczona, ponieważ ten sam prawnik otworzył taką możliwość, aby mógł zadeklarować, czy ma relacje z władzami i agencjami na najwyższym szczeblu w Meksyku.

świat

Jeśli nie należysz do populacji wysokiego ryzyka, dawka przypominająca COVID-19 nie jest już potrzebna: Raport WHO na temat nowej polityki szczepień po tym, jak większość populacji osiągnęła szczepienia.

Jaka jest nowa cena wizy do USA i kiedy obowiązuje?Departament Stanu poinformował o podwyżkach opłat za przetwarzanie wiz nieimigracyjnych w oparciu o koszty usług konsularnych i wzrost cen od 2014 r.

Wideo pokazuje akcję policji podczas strzelaniny w szkole w Nashville: Wykonane z kamery ciała agenta i monitoruje jego wejście do szkoły, dopóki sprawca napaści nie zostanie zneutralizowany.

Globalna gospodarka zmierza w kierunku straconej dekadyBank Światowy powiedział: Potrzebna jest ambitna polityka, aby zwiększyć produktywność i podaż siły roboczej, zwiększyć inwestycje i handel oraz wykorzystać potencjał sektora usług.

coahuila

Coahuila zwróci się do związku o modernizację autostrady Saltillo-MontereyBędą miały pierwszeństwo w zarządzaniu środkami na rozbudowę bezpłatnej autostrady i promowanie jej modernizacji.

Specjalista zleca przymusowe leczenie osobom po próbie samobójczejPsychiatra Alberto José de los Santos uważa, że ​​osoby, które mają myśli samobójcze, powinny być leczone tak, aby przestały mieć myśli samobójcze.

Ogień trawi magazyny IMSS: Wypadek zniszczył magazyn należący do meksykańskiego Instytutu Ubezpieczeń Społecznych, który znajdował się na przełęczy Oscar Flores Tapia, na skrzyżowaniu z Valdez Sánchez, gdzie przechowywano różne zapasy.

Coahuila, piąty stan o najwyższych wskaźnikach handlu fentanylem„Nie znaleziono jednak żadnych dowodów na obecność fentanylu, a badania wskazują, że substancja pochodzi z południa kraju” – powiedział Marques Guevara.

READ  NATO wznowiło zimną wojnę

Pokazy i sport

Bad Bunny tworzy historię na okładce TIME, w pierwszym wydaniu w języku hiszpańskim: Portorykański piosenkarz krytykuje rząd USA, gdy post podkreśla jego osiągnięcia w 2022 roku dzięki trasie koncertowej, liczbom i popularności.

Zaangażowanie, dyscyplina i pasja… Recepta Javiera Diaza na pływacki sukces: Pływak, pochodzący z Saltillo, przygotowuje się do zdobycia przepustki na Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów 2023, reprezentując Meksyk.

Ariel Gutierrez, reżyser filmowy z Saltillo, otrzymał międzynarodowe wsparcie dla swojego pierwszego filmu fabularnego: W poszukiwaniu finansowania dla swojego projektu filmowego „Toda una vida” reżyser z Coahuila brał udział w parku przemysłowym MAFIZ w Maladze.

prywatny

➔ Tygodniowy | Co stało się z kobietami, których zaginięcie zgłoszono w protokole ALBA?: Od 2022 r. do marca 2023 r. w regionie południowo-wschodnim zarejestrowano 41 zaginionych kobiet. Dwie kobiety nadal przebywają w nieudomowionym miejscu, a dwie kobiety znajdują się martwe. Reszta opuściła swoje domy z powodu przemocy domowej, choroby psychicznej lub fizycznej lub uzależnienia.