2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najnowszym odkryciem Curiosity jest fascynująca „otwarta księga” o Marsie – Enseñame de Ciencia

Mały kosmita przeczytał: Najnowsze odkrycie Curiosity to fascynująca „otwarta księga” na Marsie. (Źródło zdjęcia: NASA/JPL)

Łazik Curiosity NASA bada powierzchnię Marsa od ponad dekady, robiąc podczas swojej podróży setki zdjęć, które przykuły uwagę opinii publicznej, a teraz sytuacja się powtórzyła: łazik uchwycił skałę, która na pierwszy rzut oka wygląda jak otwarte strony książki. Jaka jest interpretacja tego, co widzimy? Czytaj dalej aby się dowiedzieć!

15 kwietnia 2023 roku o godzinie 38:00 dnia marsjańskiego, Curiosi zrobił zbliżenie skały zwanej „Terra Fermi”, która wygląda jak otwarte strony książki. Obraz został uzyskany za pomocą Mars Hand Lens Imager (MAHLI) na końcu jego ramienia robota. Chociaż wygląda na rozmiar typowej książki, w rzeczywistości jest dość mały, a skała ma tylko około 2,5 cm średnicy.

Oficjalne konto łazika na Twitterze brzmi „Reading Light”. „Mój zespół uważa, że ​​ten kamyk o wyjątkowym kształcie jest jak otwarta księga z rozwianymi stronami (chociaż ma tylko dwa centymetry średnicy, byłaby to mała książeczka…).”

Jak wyjaśnili współpracownicy NASASkały o nietypowych kształtach są powszechne na Marsie i często powstają w wyniku przenikania wody przez szczeliny w skale w starożytności, przynosząc ze sobą twardsze minerały. Przez miliardy lat wiatry działały na najdelikatniejsze skały, oddzielając miękką materię i pozostawiając najtwardsze części, iw ten sposób możemy dziś podziwiać różne i dość dziwne kształty.

Kiedy widzimy tego rodzaju kształty, daje nam to wyobrażenie o czymś znajomym. Na przykład w tym przypadku, jeśli widzisz to jak otwartą księgę, to dlatego, że twój mózg próbuje nadać sens nieznanemu, zjawisko znane jako pareidolia. Innymi słowy, pareidolia to psychologiczna tendencja, która skłania widza do szukania znaczenia w przypadkowych obrazach lub dźwiękach.

READ  Judasz, nowa gra twórcy BioShocka, zachwyca swoim pierwszym zwiastunem

Zdarzyło się to kilka razy, chociaż tego rodzaju wyjaśnienie nie jest rzadkością. Jeśli chodzi o obrazy z innych światów lub w ogóle z wszechświata, istnieje niewyczerpane źródło pareidolii. Zasadniczo wszystko, co widzisz, możesz szukać jakiegoś znaczenia lub znaczenia. Jeśli chcesz poznać więcej zdjęć tego typu Kliknij tutaj.

Mars wygląda dziś jak świat wrogi życiu, ale naukowcy sugerują, że kiedyś mogło być inaczej. Czerwona Planeta może mieć warunki podobne do naszej planety, na której życie powstało w pewnym momencie swojej historii. Jednym z głównych celów robotycznych odkrywców Marsa jest poszukiwanie śladów starożytnego życia, a badanie tych środowisk wodnych może pomóc w rozwiązaniu zagadki.

Polecany artykuł: Kręgosłup smoka na Marsie? NASA wyjaśnia, czym jest UFO

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.