25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najlepsze filmy Studia Ghibli – Kodasai

Najlepsze filmy Studia Ghibli – Kodasai

dziedzictwo Studio Ghibli Nie da się temu zaprzeczyć, mając katalog filmów, które pozostawiły niezatarty ślad w historii kina. Od klasyków takich jakTonari no Totoro” I „Sen do Chihiro no Kamikakoshi„Do najnowszych perełek typu”Omoide, nie Marnie” I „Kaguya-hime no monogatariKażdy film Studia Ghibli był wyjątkowym przeżyciem kinowym, które poruszało serca milionów widzów na całym świecie.

Sukcesy kasowe Studia Ghibli na przestrzeni lat świadczyły nie tylko o jego jakości artystycznej, ale także o zdolności dotarcia do odbiorców w każdym wieku i o każdej kulturze. Jego filmy cieszą się uznaniem zarówno krytyków, jak i publiczności, zdobywając liczne nagrody i ciesząc się rzeszą fanów na całym świecie.

W miarę jak Studio Ghibli w dalszym ciągu tworzy nowe arcydzieła, dziedzictwo firmy jako jednej z najbardziej wpływowych sił w świecie kina animowanego wydaje się tylko umacniać. Z każdym nowym filmem studio w dalszym ciągu demonstruje swoją zdolność do opowiadania głęboko emocjonalnych i oszałamiających historii, które przemawiają do ludzi w każdym wieku i o każdej kulturze.

10. Kaguya-hime no Monogatari (Opowieść o księżniczce Kaguyi) – Zbiórka na całym świecie: 19 312 701,00 dolarów

„Kaguya-hime no Monogatari” to fantastyczna opowieść o rozdzierającym serce pięknie, osadzona głównie w melancholijnym nastroju reżysera Isao Takahaty. Film, jeden z najdroższych filmów w Japonii 2013 roku, opowiada historię nimfy, która staje się pożądaną księżniczką i obiektem pożądania pięciu szlachciców.

9. Coquelicot-zaka kara (Poppy Hill) – Globalna zbiórka: 49 741 540,00 dolarów

„Coquelicot-zaka kara” kładzie duży nacisk na nostalgię i przedstawia przejmującą historię rozgrywającą się w Japonii na początku lat 60. Ten melodramat opowiada o grupie nastolatków, którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby ocalić szkolny klub przed zniszczeniem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio w 1964 roku.

8. Jed Sinky (Tales From Earth) – ogólnoświatowa zbiórka: 68 048 658,00 dolarów

W swej istocie „Ged Senki” opowiada o globalnym ociepleniu i pozornie daremnej walce ludzkości o ochronę środowiska przed katastrofami. Film Studia Ghibli podejmuje to przesłanie poprzez mroczną przygodę, która łączy czarodzieja, księcia, kapłankę i jej córkę, którzy stają twarzą w twarz ze złym przeciwnikiem, którego pragnienie nieśmiertelności naraża cały świat na niebezpieczeństwo.

7. Kaze Tachinu (Zrywa się wiatr) – Zbiórka na całym świecie: 117 910 911,00 dolarów

Japoński inżynier aeronautyki Jiro Horikoshi jest zdumiony, gdy dowiaduje się, że myśliwce, które z miłością zaprojektował, zostały użyte do śmiercionośnych zniszczeń podczas II wojny światowej. „Kaze Tachinu” to rozdzierający serce obraz tego, jak coś czystego może stać się nikczemnym narzędziem, a wszystko to w ramach przejmującej historii miłosnej.

6. Mononoke Hime (Księżniczka Mononoke) – 150 345 863,00 dolarów

Ashitaka szuka lekarstwa na śmiertelną infekcję, która doprowadza go do kontaktu z potężnym wilczym bogiem Moro i księżniczką Mononoke. Rozdarty między dwoma światami Ashitaka walczy o pokój pomiędzy tymi dwiema skrajnościami i jest zmuszony stawić czoła wielu samolubnym grzechom ludzkości.

5. Karigurashi no Arrietty (Arrietty i świat małych ludzi) – ogólnoświatowa zbiórka: 151 496 097,00 USD

Historia nienormalnie młodej dziewczyny, która nie zna swojego prawdziwego miejsca na świecie, wydaje się szyta na miarę filmu Studia Ghibli. Arrietty i jej rodzina muszą ukrywać się przed „prawdziwym światem”, ale odnajduje poczucie akceptacji i celu, gdy poznaje 12-letniego chłopca o imieniu Sean.

4. Kimitachi wa Dou Ikiru ka (Chłopiec i czapla) – Globalna zbiórka: 173 106 770,00 dolarów

Kimitachi wa Dou Ikiru ka opowiada o tym, jak Mahito radzi sobie ze śmiercią matki, ponownym małżeństwem ojca i tym, jak radzi sobie ze światem, ale film jest także emocjonalnym pożegnaniem Miyazakiego ze Studio Ghibli i akceptacją nieuniknionego końca studiów.

3. Gake no Ue no Ponyo (Ponyo i tajemnica małej syrenki) – ogólnoświatowa zbiórka: 205 162 666,00 dolarów

Ponyo wygląda prawie jak wersja Małej Syrenki Studio Ghibli, dekonstruująca przemianę księżniczki złotej rybki w człowieka. Ponyo wielokrotnie powtarzał, że jego miejsce jest w oceanie, ale coraz bardziej pragnie żyć na powierzchni, gdzie może doświadczyć swobodniejszej egzystencji.

2. Howl no Ugoku Shiro (Niesamowity zamek włóczęgi) – Globalna zbiórka: 237 814 327,00 dolarów

„Howl no Ugoku Shiro” to trafna, choć luźna adaptacja powieści Diany Wynne Jones pod tym samym tytułem; Wersja Miyazakiego zagłębia się w nastroje antywojenne i ostatecznie znaczenie samoakceptacji i nadziei. Fabuła przedstawia widzowi niezliczoną ilość dziwnych, nadprzyrodzonych stworzeń, z których nie wszystkie koniecznie mają sens lub uzasadniają swoje istnienie.

1. Sen to Chihiro no Kamikakushi (Spirited Away) – ogólnoświatowa zbiórka funduszy: 383 883 823,00 USD

Pomysł młodego bohatera wyruszającego w fantastyczną, nadprzyrodzoną podróż w celu odkrycia siebie jest powszechny w przypadku Miyazakiego, ale „Sen to Chihiro no Kamikakushi” wyróżnia się naprawdę pomysłowymi stworzeniami, które Chihiro spotyka, próbując ocalić swoich rodziców przed wiecznością . From Transforming in Pigs Miyazaki często radzi sobie najlepiej, odkrywając postacie kobiece, a Chihiro to jedno z jego najbardziej odważnych i inspirujących dzieł.

fontanna: zderzak

READ  14 lat bez zła z dziewczyną „V”: To niezapomniane postacie z komiksów