27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najbardziej szczegółowa mapa Wszechświata, która sklasyfikowała już ponad 7,5 miliona galaktyk i co miesiąc dodaje ponad milion w trzech wymiarach.

Wysłano:

15 jeden 2022 17:29 GMT

Uważa się, że do czasu zakończenia badania w 2026 r. skatalogowanych zostanie ponad 35 milionów galaktyk.

Międzynarodowa grupa naukowców pracuje nad największą i najbardziej szczegółową mapą Wszechświata w trzech wymiarach, która pozwoli astronomom zrozumieć rolę ciemnej energii w powstawaniu i ewolucji Wszechświata. wzmiankowany Instytucja odpowiedzialna za śledztwo poinformowała w czwartkowym komunikacie prasowym.

Projekt, prowadzony przez Lawrence Berkeley National Laboratory z Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych, potrwa pięć lat, po upływie których oczekuje się, że mapa zostanie uzupełniona informacjami z 35 milionów galaktyk, który pomoże w różnych badaniach z zakresu kosmologii i astrofizyki.

Carlos Frink, naukowiec z Durham University (Wielka Brytania), wytłumaczyć Powiedział Daily Mail, że chociaż jest to na pierwszym etapie, naukowcy już zaczynają otwierać nowe drogi, dodając, że „pomoże nam to szukać wskazówek na temat natury ciemnej energii, ale dowiemy się również więcej o ciemnej materii i jego rola w formowaniu się galaktyk”. Podobnie jak Droga Mleczna i jak ewoluuje we wszechświecie.

Jak ta mapa zostanie ukończona?

W ciągu siedmiu miesięcy ponad 7,5 miliona galaktyk Z pomocą Instrumentu Spektroskopii Ciemnej Energii (DESI), urządzenia, które rozpoczęło budowę w 2015 roku i składa się z ponad 5000 zrobotyzowany teleskop, z których każdy może przedstawiać nową galaktykę 20 minut, Oprócz dodania pliku Milion z nich co miesiąc.

Według potwierdzonego naukowca Carlosa Frinka, DESI już wkracza na nowy poziom, tworząc tę ​​mapę wszechświata, najbardziej szczegółową mapę, jaką kiedykolwiek widzieliśmy.

Zainstalowany w Kitt Peak National Observatory w Arizonie, DESI może badać więcej galaktyk niż inne urządzenia do obserwacji astronomicznych na świecie, ponieważ wykorzystuje najnowszy system światłowodowy, który dzieli światło na grupy kolorów dla ciał niebieskich znajdujących się w kosmosie, takich jak: galaktyki i gwiazdy dokładnie 10 mikronów.

READ  Co to jest LiDAR w iPhonie „Pro” i dlaczego poprawia fotografowanie w słabym świetle

„Dziesięć mikronów to bardzo małe”, powiedział naukowiec z Ohio State University, Klaus Hünscheid, który jest odpowiedzialny za sprzęt projektowy. Dodał, że jest mniej gęsty niż ludzki włos.

Poznaj kolory ciemnej energii

Kolory wskazują skład chemiczny ciała niebieskiego, a także informację o przebytej odległości i prędkości, z jaką się poruszają. „DESI jest naprawdę fajne, ponieważ wykrywa rzeczy, które są znacznie słabsze i bardziej czerwone” niż wcześniej odkryto, mówi Victoria Fawcett, doktorantka z Durham University.

Urządzenie może określić, kiedy światło z każdej galaktyki przemieszcza się do czerwonego krańca widzialnego widma elektromagnetycznego z powodu ekspansji wszechświata w ciągu miliardów lat, w których światło podróżowało przed osiągnięciem planety Ziemia, umożliwiając urządzeniu analizę głębokości niebo, oprócz znajomości odległości galaktyki, dzięki czemu może w końcu narysować mapę 3D.

DESI od listopada 2021 r. klasyfikuje przemieszczenia na czerwono dla 2,5 miliona z galaktyk.

Czym jest ciemna energia?

Wszechświat składa się w około 70% z ciemnej energii, tajemniczej formy energii, która napędza jego ekspansję w coraz szybszym tempie. W miarę rozszerzania się wszechświata pojawia się więcej ciemnej energii, powodując gwałtowny wzrost ekspansji w cyklu, który zwiększa ilość ciemnej energii obecnej we wszechświecie.

Po zaawansowaniu badań DESI będzie można określić losy wszechświata i wpływ ciemnej energii na jego ekspansję, a także zrozumieć zachowanie czarnych dziur o średniej masie w bardzo małych galaktykach.

DESI powie nam więcej o fizyce powstawania i ewolucji galaktyk, powiedział Rajadipika Bucha, absolwent astronomii na Uniwersytecie Arizony, dodając, że „wszystkie dane są po prostu tam, czekają na analizę”.

„A potem odkryjemy wiele niesamowitych rzeczy o galaktykach. Dla mnie to ekscytujące” – podsumował Bucha. Do tej pory urządzenie poczyniło postępy w kompresji galaktyk, gdy były jeszcze młode, 10 miliardów lat temu.

„W rozmieszczeniu galaktyk na mapie 3D znajdują się ogromne gromady, włókna i puste przestrzenie. Są to największe struktury we wszechświecie. Ale wewnątrz nich można znaleźć ślady bardzo wczesnego Wszechświata i historii jego ekspansji od tamtego czasu. – skomentował Julian Jay, naukowiec z Lawrence Berkeley National Laboratory.

READ  8000 Years of Forza Horizon 5 zakazane do użytku przez winyle Kim Jong-un

DESI rozpoczęło fazę walidacji w 2019 r., ale jej działalność została zawieszona na kilka miesięcy z powodu pojawienia się wirusa Corona na całym świecie, chociaż niektóre zdalne zadania są kontynuowane. W grudniu 2020 r. zweryfikowano działanie „Sprzętu” i „Oprogramowania”, a ostatecznie w maju 2021 r. rozpoczęto śledztwo.

Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!